حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1403/02/05 شمسی | 2024/04/24 میلادی
فرازی از وصیت‌نامه شهید «اسماعیل غلامی یاراحمدی»؛

اگر به شهادت رسیدم شکرگزار رحمانیت خدا باشید

اگر به شهادت رسیدم شکرگزار رحمانیت خدا باشید

شهید «اسماعیل غلامی یاراحمدی» در وصیت‌نامه خود نوشته است: اگر به زیر سایه لطف و کرامت حق‌تعالی در رحمتش به رویم باز شد و به فیض شهادت نائل شدم همگی‌مان باید شکرگزار فراوان و دائم رحمانیت بیکران خداوند باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرافلاک، شهید اسماعیل غلامی‌یاراحمدی شهید مدافع حرم استان لرستان است، او دانشجوی رشته کاردانی حرفه‌ای امداد و نجات شهری مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری ورامین، بیست و نهم آبان‌ماه سال ۹۸ در سوریه به شهادت رسید.

پیکر این شهید سرافراز مدافع حرم جمعه، یکم آذرماه ۹۸ از طریق فرودگاه وارد شهرستان خرم‌آباد شد و دوم آذرماه با حضور جمعی از مسئولان استان لرستان، خانواده معظم شهدا، ایثارگران و مردم ولایتمدار خرم‌آباد از پادگان امام حسین(ع) تشییع و در گلزار شهدای این شهرستان به خاک سپرده شد.

 

در وصیت‌نامه این شهید والامقام آمده است:

«اینجانب اسماعیل غلامی‌یاراحمدی فرزند علی مصطفی در کمال صحت و سلامت جسمی و روحی این وصیت‌نامه را می‌نویسم. به خانواده عزیز و گرامی خودم و جهت اطلاع دوستان و آشنایان محترم از پدر و مادر برادران و خواهر و همسرم عاجزانه خواهشمندم که در فراقم بی‌تابی نکنند و تا می‌توانند راضی به رضای حضرت حق‌تعالی باشند که هرکس روزی طعم مرگ را خواهد چشید. دنیا همچنان‌که خداوند در قرآن و توسط پیامبران و امامان به تکرار فراوان گفته بازیچه‌ای بیش نیست فقط به اذن خداوند موجبات امتحان ما و نشان دادن خوبی یا بدی‌مان را فراهم می‌کند تا در این آشفته‌بازار بیهوده محک خورده و نشان دهیم که تا چه اندازه به معرفت حقیقی نزدیک یا خدایی نکرده از آن دوریم ان‌شاءالله که مورد رحمت و بخشش بیکران خالق یکتا باشیم.

از همگی شما عزیزان می‌خواهم که قدر یکدیگر را بیشتر از پیش بدانید و سعی کنید که باعث آرامش خاطر هم باشید یاد خدا را هرگز فراموش نکنید و تمام توان خود را جهت آسایش خانواده‌مان خرج کنید.

بنده تا جایی‌که در توانم بود و هر کاری که برای هرکدامتان از دستم برمی‌آمد انجام دادم اگر هم به نظر شما عزیزان کوتاهی صورت گرفته به بزرگی خودتان ببخشید. ولی خودم سعی کردم که هیچ انتظاری از شما نداشته باشم جز اینکه از من راضی باشید و اگر هم برایتان مقدور است حلالم کنید و حقتان را بر من ببخشید چون من از شما بزرگ‌تر بودم مسئولیتم هم بیشتر بود.

ولی دوست داشتم حتی یکبار هم که شده مثل دیگر اعضای خانواده در سختی‌ها و مشکلات فراوانی که باهم داشتیم تا می‌توانستم گریه می‌کردم اما همیشه بغض خود را فروخوردم تا شاید موجب آرامش تک‌تکتان گردم و بتوانم به ‌قول ‌معروف دل‌داری‌تان دهم بگذریم که دنیا همین است و بس فقط حسرت.

حسرت روزگار رفته که هزاران بار می‌توانستیم از این بهتر باشیم باخداتر باشیم بی‌گناه‌تر باشیم مهربان‌تر باشیم باگذشت‌تر باشیم بنده از همگی شما عزیزان عزیزم پدر مادر برادران خواهر و همسرم راضی راضی‌ام و اگر حقی از من به گردن شماست حلالتان باشد امیدوارم که خداوند کریم هم راضی باشد.

از بقیه‌ اقوام و آشنایان هم همین‌طور و اگر حقی هم به گردن هرکدام‌شان دارم حلال‌شان باشد امید خداوند رحیم هم حلال کند فقط از شما می‌خواهم که از تمامی کسانی‌که بنده را می‌شناسند برایم حلالت کامل بگیرند ان‌شاءالله که پروردگار هم حلال کند همگی‌مان را.

سفارش بسیار دارم به پدر و مادرمان که با تمام وجود مواظب هر دو چشمانم فاطمه و فاطیمای عزیزم باشند. که ناراحتی‌شان برایم قابل‌ تحمل نیست حتی در آن دنیا و سفارش بسیار دارم به همسر عزیزم که با تمام وجود گرمش مواظب پدر و مادر و فاطیمایمان باشد.

به شما برادران گرامی می‌گویم که شما هم با تمام وجودتان از پدر و مادر مراقبت کنید که ثواب دنیا و آخرت است و بدانید که هیچ ناراحتی از شما ندارم و اگر موجب ناراحتی‌تان شدم چه خودم چه زن و فرزندم ما را ببخشید و حلال کنید.

خواهر عزیزم مواظب ایلیای دایی باش و از پدر و مادر نگهداری کن و نمازت را بخوان و مراقب زندگی‌ات باش بدان که از شما بسیار راضی و خوشنودم مرا حلال کن.

اگر به زیر سایه لطف و کرامت حق‌تعالی در رحمتش به رویم باز شد و به فیض شهادت نائل شدم همگی‌مان باید شکرگزار فراوان و دائم رحمانیت بیکران خداوند باشیم که چنین نعمت بزرگی که از نعمت‌های آسمانی‌اش است که باریدن گرفته و شامل حالمان شده.

تا می‌توانید سرافراز باشید که مورد لطف لطیف به کرار قرار گرفته و می‌گویم که نور بخشش و رحمتش عالم را فرا گرفته آرزوی توفیق روزافزون در سایه کرامت کریم را برای همگی‌مان از خالق هستی خواستارم.

و در آخر بنده از مال دنیا بهره‌ای ندارم ولی هرچه هست به رضای خداوند قادر و توانا راضی‌ام که طبق قانون پروردگار عادل همان ‌طوری‌که در قرآن فرموده همان‌گونه بین بازماندگان تقسیم گردد و دعای عظیم‌الشان نادعلی را هیچ موقع فراموش نکنید و اگر توانستید برای من هم بخوانید و تا می‌توانیم در حق همدیگر دعا کنیم».

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از