حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/05 شمسی | 2024/02/24 میلادی

تصمیم چالش برانگیز AFC برای فوتبال ایران

تصمیم چالش برانگیز AFC برای فوتبال ایران

به گفته یک نشریه عربستانی، «AFC»قصد دارد قانون «فیرپلی مالی» را از سال آینده در سطح مسابقات باشگاهی قاره آسیا اجرا کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، قانون «فیر پلی» مالی یوفا در سپتامبر ۲۰۰۹ توسط هیئت کنترل مالی در اروپا به تصویب رسید. این قانون به‌طورکلی به‌منظور جلوگیری از بالا رفتن خرج‌های باشگاه‌های فوتبال اروپا نسبت به درآمد آن‌ها می‌باشد تا از این طریق مانع بروز و ایجاد مشکلات مالی برای تیم‌ها شود و تلاش می‌کند سلامت اقتصادی در فوتبال اروپا را حفظ کند. اکنون به نظر می‌رسد کنفدراسیون فوتبال آسیا هم قصد دارد چنین قانونی را در رقابت‌های فوتبال در سطح قاره آسیا پیاده‌سازی و اجرا کند.

نشریه عربستانی «الریاضیه» مدعی شده است کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در نظر دارد قانون «فیرپلی مالی» را در سال آینده و در مسابقات باشگاهی آسیا اجرا کند. به‌این‌ترتیب باشگاه‌هایی که مخارج بیشتری نسبت به درآمدهای خود داشته باشند، با تنبیهاتی چون محرومیت از شرکت در رقابت‌ها مواجه خواهند شد.

با توجه به اینکه بسیاری از باشگاه‌های ایرانی از جمله استقلال و پرسپولیس در کسب مجوز حرفه‌ای خود هرساله با مشکلاتی مواجه می‌شود این قانون ممکن از حضور آن‌ها در رقابت‌های آسیایی جلوگیری کند و یا آنها را با چالش‌های جدیدی مواجه سازد.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از