حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کردند:

توسعه فیبرنوری برای شهرداری‌ها و وزارت راه

توسعه فیبرنوری برای شهرداری‌ها و وزارت راه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرداری‌های سراسر کشور و وزارت راه و شهرسازی را مکلف به توسعه شبکه تار (فیبر) نوری در کشور کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (شنبه، ۷ بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، با بندهای (الف)، (ب) و (پ) تبصره (۱۱) ماده‌واحده این لایحه موافقت کردند. بر این اساس شهرداری‌های سراسر کشور و وزارت راه و شهرسازی مکلف به توسعه شبکه تار (فیبر) نوری در کشور شدند.

دربند (الف) تبصره (۱۱) ماده‌واحده این لایحه آمده است: به‌منظور تضمین و ارتقای سطح امنیت شبکه، امنیت زیرساخت‌ها و امنیت سامانه‌های خود و پیشگیری مؤثر از وقوع حوادث امنیتی رایانیکی (سایبری) در دستگاه خود اختصاص دهند. آیین‌نامه ‌‌اجرائی این بند مشتمل بر موارد مستثنی بنا به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ظرف یک‌ماه پس از لازم الاجراء شدن این قانون به تصویب هیئت‌وزیران می‌رسد.

همچنین بر اساس بند (ب) تبصره (۱۱) ماده‌واحده لایحه مذکور؛ مانده‌حساب توسعه شبکه تار (فیبر) نوری موضوع‌بند «س» تبصره (۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور پس از تأسیس صندوق توسعه فیبر به‌حساب صندوق انتقال می‌یابد.

در بند (پ) تبصره (۱۱) ماده واحده این لایحه آمده است: به‌منظور تسریع و تسهیل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در توسعه شبکه تار (فیبر) نوری کشور، شهرداری‌های سراسر کشور و وزارت راه و شهرسازی مکلف هستند مجوز حفاری و نصب تجهیزات در معابر شهری و معابر خارج از شهر را حداکثر پانزده روز پس از دریافت تقاضای کارور (اپراتور) معرفی‌شده از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با رعایت شرایط و ضوابط و تعرفه‌های مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و با همکاری شهرداری‌ها ارائه کند.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از