حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/12/09 شمسی | 2024/02/28 میلادی
کارشناس مسائل بین‌الملل:

جریانات تروریستی در خدمت رژیم صهیونیستی هستند

جریانات تروریستی در خدمت رژیم صهیونیستی هستند

کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به هماهنگی تروریست‌ها و رژیم صهیونیستی در حادثه کرمان گفت: جریانات تروریستی در خدمت سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، سعدالله زارعی کارشناس مسائل بین‌الملل در خصوص حادثه تروریستی کرمان که در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اتفاق افتاد، اظهارداشت: حجم و مقدمه این اقدام تروریستی به‌گونه‌ای است که قطعاً می‌توانیم بگوییم که چنین اقدامی فراتر از توان گروهی مثل داعش است که در ایران هم جایگاهی ندارد و نمی‌تواند از ظرفیت‌های ملت ایران برخلاف جاهای دیگر استفاده کند.

وی افزود: ما در حادثه تروریستی کرمان دست‌های درهم‌تنیده را مشاهده می‌کنیم به‌گونه‌ای که رژیم صهیونیستی در حین جنگ غزه، در ۱۰ دی‌ماه و قبل از این حادثه رسماً اعلام کردند که همه‌کسانی که از مردم غزه حمایت می‌کنند بایستی منتظر عقوبت و تاوان حمایتشان از مردم غزه باشند، بنابراین واضح است که سرویس‌ها و دستگاه‌های خارجی پشت این موضوع هستند و البته جریانات تروریستی هم تا آنجایی که بشود در خدمت این سرویس‌ها قرار می‌گیرند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل عنوان کرد: این حادثه تروریستی یک اقدام ترکیبی است که یک وجه آن انتقام‌جویی بود با توجه به اینکه سردار سلیمانی پرچم‌دار دفع فتنه آمریکا ساخته داعش بوده است و یک وجهه دیگر این ماجرا هم به‌نوعی هشدار باش به جمهوری اسلامی برای دست کشیدن از حمایت مردم غزه بوده است.

زارعی تصریح کرد: طبیعت قدرت‌های ظالم همچون آمریکا پدیدآوردن گروه‌ها، دولت‌ها، ارتش‌ها و جریاناتی است که بر مبنای کشتار انسان‌ها بناشده‌اند و این مسئله برای آن‌ها یک امر طبیعی و بدیهی است.

وی اظهار کرد: کلینتون وزیر خارجه اسبق آمریکا در جمله مشهوری می‌گفت، «من پایتخت به پایتخت گشتم و پایه تأسیس گروه‌های تکفیری را در جهان اسلام بنا کردم و درنهایت داعش ایجاد شد و کشورهایی که با ما همخوانی نداشتند را طعمه حملات داعش کردیم».

این کارشناس مسائل بین‌الملل در پایان گفت: این مسئله سابقه و منطق قدرت‌های حاکم بر نظام بین‌الملل بوده و تا امروز نیز ادامه‌دار بوده است لذا هیچ‌گونه جای تعجبی ندارد که ما می‌شنویم اعضای گروهی تکفیری همچون داعش در جریان جنگ سوریه در بیمارستان‌های اسرائیل مداوا می‌شدند یا آمریکایی‌ها از تروریست‌های داعش در شهرهای مرزی ترکیه حمایت و آن‌ها را اسکان می‌دادند و بیمارستان برایشان فراهم کرده و مبادله اطلاعات در حوزه مخابراتی و الکترونیکی نیز با آن‌ها انجام می‌دادند، این موارد امور پنهانی نیستند چراکه همچنان استمرار دارد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از