حالت تاریک
  • سه‌شنبه, 1403/03/01 شمسی | 2024/05/21 میلادی
فرازی از وصیت‌نامه شهید «تیمور نیک روش»؛

خدا دین خود را حفظ خواهد کرد

خدا دین خود را حفظ خواهد کرد

شهید «تیمور نیک‌روش» در وصیت‌نامه خود نوشته است: خدا دین خود را حفظ خواهد کرد و احدی را یارای مقابله با او نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرافلاک، شهید تیمور نیک روش در سال ۱۳۴۱ در روستای استرآباد از توابع خرم‌آباد متولد شد. با شروع جنگ تحمیلی داوطلبانه به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و در اکثر عملیات‌های غرب و جنوب کشور شرکت داشت و سرانجام در تاریخ چهارم دی ماه ۱۳۶۵ در عملیات کربلای چهار در منطقه عملیاتی شلمچه به شهادت رسید.

 

وصیتنامه شهید والامقام تیمور نیک‌روش:

بسم الله الرحمن الرحیم

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون

با حمد و ستایش حضرت باری تعالی و با درود بر پیامبران به ویژه پیامبر بزرگ اسلام پایان بخش رسولان و اهل بیت عصمت و طهارت و نائب بر حقش حضرت صاحب‌الزمان(عج) و حضرت امام خمینی(ره) و درود و رحمت خداوند بر شهدای گران قدر صدر اسلام تاکنون.

سخن خود را با چند سطری خطاب به هموطنان عزیز انشا کرده باشم که ای منافقان، غافلان و از دنیا بی‌خبران از خواب غفلت بیدار شوید تا بتوانید خود را به ساحل نجات برسانید. شما قضاوت کنید وقتی دزدی وارد خانه شما می‌شود و خانواده شما را تهدید می‌کند و حتی آن‌ها را می‌کشد و اموال شما را به یغما می‌برد آیا شما او را رها خواهید ساخت و تلاشی نمی‌کنید. مسلماً در پی او روان خواهی شد مگر این که بی‌غیرت باشی.

بنابراین چرا نباید جهاد کرد؟ چرا در مقابل کفر ایستاده‌ایم و چرا جان فشانی می‌کنیم؟

ای منافقین کوردل شما هرگز درک نخواهید کرد.

شما می‌دانید که این جنگ استعمارگران و جهانخواران و ستمکاران است که آن را بر ما تحمیل کرده‌اند. می‌خواستند دین و شرف و حیثیت و ناموس ما را ببرند و به خطر اندازند و سرزمین ما را از چنگمان به بیرون آورند.

البته خدا خود دین خود را حفظ خواهد کرد و احدی را یارای مقابله با او نیست. این من و شمائیم که در حیطه امتحان الهی قرار گرفته‌ایم و باید خودمان را به ریسمان الهی بچسبانیم و متفرق نشویم. ای مردم به یاد بیاورید گفته مولا علی را که در جنگ با یارانیان خطاب به ملت عرب فرمودند: ای مسلمانان همین مردمی که شما با آن ها می‌جنگید تا آن ها را مسلمان کنید روزی فرا خواهد رسید تا با شما بجنگند و شما را مسلمان کنند.

آیا آن روز فرا رسیده است؟ آیا آن روز امروز نیست که مولا فرمود.

به تاریخ مراجعه کنید که اگر غیر از امروز روزی را یافتید به ما هم خبر دهید.

پیروان واقعی پیامبر و معصومین و ولایت‌فقیه کسانی هستند که به گفته آنان عمل کرده و در حد توانایی از هر نظر راه آنان را ادامه می‌دهند و اگر در وجود خود این طور نیستی بیهودگی را کنار بگذار و لاف نزن.

ای جوانان با شما هستم مبادا در کنج خانه بمیرید که حسین در میدان نبرد شهید شد.

ای مادران مبادا عجز و لابه سر دهید که در این صورت زینب کبری سزاوارتر بود ولی این کار را نکرد و هم چو علم در مقابل یزیدیان سر برافراشت.

البته نمی‌گویم گریه نکنید. اگر گریه‌های شما برای غیر از ما است که خوب می‌باشد ولی اگر به خاطر دنیا است و این که ناکام از دنیا رفته‌ایم گریه شما زشت و ناپسند است. مگر ما کجا رفته‌ایم؟ مگر شما هم به آن جا نخواهی آمد؟ فکر می‌کنید تا ابد زنده خواهید ماند، خیر. اگر دنیا جای ماندن بود و وفا می‌کرد به علی و پیغمبر وفا می‌کرد.

ما از خدائیم و به سوی او بازمی‌گردیم.

برای من لباس سیاه بر تن نکنید لباس سیاه مکروه است.

صورت‌ها را نخراشید که مرتکب معصیت شده‌اید.

اگر می‌خواهید برایم نیکی بفرستید برایم قرآن بخوانید و دعا کنید و از مخارج بیهوده صرف نظر کنید.

خداوند یار و یاور شما باد

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

من ا...التوفیق

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از