حالت تاریک
  • جمعه, 1402/12/04 شمسی | 2024/02/23 میلادی

راهیابی جودوکاران ایرانی به رنکینگ جهانی

راهیابی جودوکاران ایرانی به رنکینگ جهانی

پس از پایان مسابقات جودو نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا که در سال ۲۰۲۳ در تاشکند ازبکستان برگزار شد، فدراسیون جهانی جودو با احتساب امتیاز این رقابت‌ها، جدیدترین رنکینگ جهانی رده سنی نوجوانان و جوانان را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، تیم‌های ملی جودو نوجوانان و جوانان ایران که پس از 4 سال تعلیق آبان ماه سال جاری در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کردند و درنهایت موفق شدند یک مدال نقره در رده سنی نوجوانان و دو مدال برنز در بخش جوانان کسب کنند، حالا پس از چهار سال تعلیق در جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی جودو، اسامی تعدادی از جودوکاران نوجوان و جوان کشورمان در بخش پسران دیده می‌شود.

ابوالفضل محبی نماینده وزن ۹۰-کیلوگرم تیم ملی نوجوانان کشورمان که در ازبکستان موفق به کسب مدال برنز آسیا شده بود در رنکینگ جهانی در رده بیست و هفتم قرار دارد.

محمدمهدی مظلوم نیز دیگر جودوکار کشورمان در رده سنی جوانان در وزن ۹۰+ کیلوگرم در رده ۶۴ قرار گرفت.

در رده سنی جوانان نیز، محمدحسین یاقوتی نماینده وزن ۱۰۰- کیلوگرم که مدال برنز قهرمانی آسیا را کسب کرده است، در رنکینگ جهانی در جایگاه ۵۱ قرارگرفته است.

عباس موحد نماینده وزن ۱۰۰+کیلوگرم تیم ملی جوانان کشورمان که مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا را به دست آورد، حالا در رنکینگ جهانی در جایگاه ۴۸ قرارگرفته است.

امیرحسین چوپان نماینده وزن ۹۰- کیلوگرم، تیم ملی جوانان کشورمان با مبارزاتی و پیروزهایی که در مسابقات قهرمانی آسیا انجام داد، حالا در رنکینگ جهانی در جایگاه ۷۹ قرارگرفته است.

پیش‌ازاین نیز مریم بربط در بخش بانوان و رده سنی بزرگسالان که دربازی‌های آسیایی هانگژو حضور پیداکرده بود، وارد رنکینگ فدراسیون جهانی شده و او نیز در جایگاه ۱۰۴ فدراسیون جهانی قرار دارد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از