حالت تاریک
  • جمعه, 1402/09/10 شمسی | 2023/12/01 میلادی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد:

رسیدگی خارج از دستور به لایحه نظام باشگاه‌داری

رسیدگی خارج از دستور به لایحه نظام باشگاه‌داری

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از درخواست جمعی از نمایندگان برای بررسی خارج از نوبت لایحه نظام جامع باشگاه‌داری در صحن مجلس خبر داد.

به گزارش سفیرافلاک، احمد راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: تعداد 55 نفر از نمایندگان طی درخواستی از هیئت‌رئیسه مجلس خواستار بررسی خارج از نوبت لایحه نظام جامع باشگاه‌داری در صحن مجلس شدند.

وی بابیان اینکه این درخواست نمایندگان به هیئت‌رئیسه مجلس تقدیم شده، افزود: طبق آئین‌نامه مجلس هرگاه حداقل 50 نفر از نمایندگان خواستار بررسی خارج از نوبت طرح یا لایحه‌ای در صحن مجلس شوند در صورت موافقت اکثریت نمایندگان در صحن لایحه یا طرح موردنظر خارج از نوبت در صحن مجلس مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد: در شرایط فعلی درگاه ملی صدور مجوز برای کسب‌وکار درخواست مجوز باشگاه‌ها را رأساً صادر می‌کند و وزارت ورزش و جوانان دارای یک قانون جامع برای نظارت و پیگیری امورات باشگاه‌ها نیست.

راستینه خاطرنشان کرد: نکته قابل‌توجه اینجاست که ما نیازمند داشتن اتحادیه‌های باشگاه‌داری برای حمایت و پشتیبانی از باشگاه‌ها و ارزیابی آن‌ها و توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای هستیم که در این خصوص نظام‌نامه جامع باشگاه‌داری وجود ندارد.

وی یادآورشد: لایحه نظام جامع باشگاه‌داری که پس از رفع اشکالات قبلی در نشست‌های مشترک کمیسیون فرهنگی مجلس با دولت در کمیسیون به تصویب رسید و برای بررسی در صحن مجلس به هیئت‌رئیسه ارسال شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: این لایحه می‌تواند باشگاه‌های کشور را سازماندهی و برای آن‌ها اتحادیه و صنف ایجاد کند و با این کار ظرفیت حمایت و پشتیبانی از حقوق باشگاه‌ها فراهم خواهد آمد و همچنین امکان نظارت بر عملکرد باشگاه‌ها نیز به وجود خواهد آمد.

راستینه گفت: در این نظام‌نامه رشته‌های ورزشی پایه موردتوجه قرارگرفته به رشته‌های المپیکی توجه شده، توجه به مناطق محروم و حمایت از نظام باشگاه‌داری در این مناطق برای استعدادیابی و شناسایی افراد مستعد در قالب باشگاه پیش‌بینی‌شده و ظرفیت‌های خوبی در این لایحه وجود دارد که می‌تواند ورزش قهرمانی را توسعه و ارتقاء دهد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از