حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/05 شمسی | 2024/02/24 میلادی

ستاد امنیت انتخابات تشکیل شد

ستاد امنیت انتخابات تشکیل شد

رئیس ستاد انتخابات کشور از تشکیل ستاد امنیت انتخابات خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام‌شده که امنیت انتخابات در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با کمک مردم تأمین شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، سید محمدتقی شاهچراغی رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به چهار مؤلفه مورد تأکید رهبری مبنی بر سلامت، مشارکت، امنیت و رقابت در انتخابات، گفت: اساساً همه اقدامات ما در ستاد انتخابات کشور، بر اساس راهبردهای مقام معظم رهبری شکل‌گرفته است. آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌ها که باید برابر قانون توسط هیئت دولت و یا هیئت نظارت تهیه، تأیید و تصویب می‌شده و یا دستورالعمل‌های جاری، همه بر اساس ۴ راهبرد رهبری است.

وی افزود: در حوزه امنیت، همه مجموعه‌ها و نهادهایی که درگیر موضوع امنیت هستند، از وزارت ارتباطات، مجموعه‌ها و نهادهای امنیتی و وزارت کشور، ماه‌هاست تلاش می‌کنند تا این انتخابات به بهترین شکل برگزار شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به فعالیت ستاد امنیت انتخابات، تأکید کرد: امنیت هم در حوزه فیزیکی و هم رصد تلاش‌های دشمن برای برهم زدن امنیت روانی جامعه و امنیت انتخابات است. همچنین برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام‌شده که امنیت انتخابات در این دوره هم با کمک مردم تأمین شود؛ همان‌طور که در سنوات گذشته نیز مردم نقش کلیدی داشتند؛ اما تلاش داریم این نقش پررنگ‌تر شود.

شاهچراغی خاطرنشان کرد: مردم هم در اجرا و هم ایجاد امنیت انتخابات سهیم هستند. مرزبانان و به تعبیری مردمی که در مرز زندگی می‌کنند، صاحب نقش هستند و اساساً امنیت به‌واسطه حضور مردم درصحنه است.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از