حالت تاریک
  • جمعه, 1402/09/10 شمسی | 2023/12/01 میلادی
فرازی از وصیتنامه شهید حسین رضایی؛

سهل‌انگاری در عبادات تاثیر نامطلوب در پیروزی‌ دارد

سهل‌انگاری در عبادات تاثیر نامطلوب در پیروزی‌ دارد

شهید حسین رضایی در وصیتنامه خود نوشته است: سهل‌انگاری و سستی در اعمال عبادی تاثیر نامطلوبی در پیروزی‌ها دارد.

به گزارش سفیرافلاک، در وصیتنامه شهید حسین رضایی آمده است: اَللّهُمَّ ارْزُقْنی شَفاعَهَ الْحُسَیْنِ یَوْمَ الْوُرُودِ وَ ثَبِّتْ لی قَدَمَ صِدْقٍ عِنْدَکَ مَعَ الْحُسَیْنِ وَ اَصْحابِ الْحُسَیْنِ الَّذینَ بَذَلُوا مُهَجَهُمْ دُونَ الْحُسَیْنِ عَلَیْهِ السَّلامُ.

خداوندا شفاعت حسین(ع) را در آن روز که بر تو وارد می‌شوم روزی‌ام فرما و مرا نزد خود با حسین(ع) و یاران حسین(ع) آنانکه جان‌هایشان را فدای حسین(ع) کردند به صداقت ثابت قدم بدار.

در مشکلات است که انسان‌ها آزمایش می‌شوند. صبر پیشه کنید که دنیا فانی است و ما معتقد به معاد هستیم.

هر چه که می‌کشیم و هر چه که بر سرمان می‌آید از نافرمانی خداست و همه ریشه در عدم رعایت حلال و حرام خدا دارد.

سهل‌انگاری و سستی در اعمال عبادی تاثیر نامطلوبی در پیروزی‌ها دارد. همه ما مکلفیم و وظیفه داریم با وجود همه نارسایی‌ها بنا به فرمان رهبری، جنگ را به همین شدت و با منتهای قدرت ادامه بدهیم زیرا ما بنا بر احساس وظیفه شرعی می‌جنگیم نه به قصد پیروزی تنها.

مطبوعات ما جنگ را درشت می‌نویسد، درست نمی‌نویسد.

عرض سلام خدمت فرزند بزرگترم آقا محمد؛ امیدوارم به‌درگاه خداوند متعال که همیشه اوقات در کمال صحت و عین عافیت روزگار بوده باشید الحمدالله سلامتی حاصل و به‌ دعاگویی شما مشغول می‌باشم.

شب گذشته خواب شهادتم را دیده‌ام و در این عملیات شهید می‌شوم، یک نوار کاست از حاج صادق آهنگران روی ضبط ماشین است که خیلی آن را دوست دارم. وصیتم به شما این است که بعد از شهادتم، این نوار کاست را ببری و در حجله‌‌ای که برایم بر پا می‌کنند پخش کنی.

در فکر من نباشید جایم خوب است فعلا در سد بوکان هستیم. امیدوارم همگی اقوام و خویشاوندان در سلامت کامل باشند.

در ضمن خدمت پسر عزیزم محمد رضایی. پس از تقدیم عرض سلام صمد و مصطفی و فریده و محسن را سلام برسانید.

با توجه به این اقوال از شما عزیزان و بازماندگانم (مادرم، پدرم، برادرانم و خواهرانم) تقاضامندم اگر کسانی ادعای طلب کردنند استدعا می‌شود با کمال رضایت آن را بپردازید و از آنها برایم طلب بخشش و حلالیت کنید و بخواهید که برای من عاصی تا حد توان دعا کنند.

با سلام و درودی بی‌پایان بر پدر و مادر مهربانم که با کار‌های خودشان و نگهداری از این بنده حقیر توانستند من را به راه سعادت و نیکبختی رسانیده و امیدوارم که پدر و مادر گرامی‌ام من را ببخشند و مرا حلال نمایند تا در تنهایی قبر کمک و یار من گردد و من از زحمات پدر مهربانم که با کار کردنش در دوران سخت زندگی برای من و برادران و خواهرانم کار کرد تا بتوانیم ما در تمام اوقات زندگی در آسایش نگهدارد.

همچنین از زحمات مادر گرامی‌ام که با شیر پاکش مرا به این سن و سال رسانید تا من بتوانم از آن به بعد در کارهایم موفق گردم و بعد از این مسائل صحبتی برای خواهرانم و برادرانم دارم امیدوارم که برادرانم و سه خواهرم همیشه و در همه حال در سختی‌ها و مشقت‌ها پشتیبان خط امام باشند و از آن‌ها خواستارم که در زندگی روزمره خودشان به یاد خدا باشند؛ که خدا همیشه نظاره‌گر اعمالشان می‌باشد.

از دوستان و آشنایان به خصوص برادران مسجد محل سخنی دارم، سخنم بر این مبنا می‌باشد که به این زندگی بی‌ارزش دل نبندید، چون این زندگی زودگذر انسان را همیشه از راه بدر می‌کند پس چه بهتر همیشه در هر کاری با یاد و نام خدا روزگارتان را بگذارید.

به امید پیروزی هر چه سریع‌تر رزمندگان

والسلام‌علیکم‌ و‌ رحمت‌الله و برکاته

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از