حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی
فرازی از زندگی‌نامه شهید «روح الله گودرزی»؛

شهید نقاشی که در حاج‌عمران به شهادت رسید

شهید نقاشی که در حاج‌عمران به شهادت رسید

شهید «روح‌الله گودرزی» از شهدای هنرمند استان لرستان است که در تاریخ دوم خرداد ماه 1365 در منطقه عملیاتی حاج‌عمران به فیض شهادت نائل گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرافلاک، شهید روح‌الله گودرزی در شب سی‌ام فروردین ماه ۱۳۳۵ مصادف با ۱۹ رمضان، قبل از افطار همان روز به‌دنیا آمد. تقارن شهادت و تولد ایشان در ۱۹ ماه مبارک رمضان قبل از افطار دلیل بر خلوص نیت و عاشق بودن وی به اهل بیت بود.

پس از پشت سر نهادن دوران کودکی در شهرستان بروجرد وارد دبستان مولوی شد و پس از اخذ مدرک ششم ابتدایی وارد دبیرستان امام خمینی(ره) شد و تا کلاس یازدهم در همان دبیرستان بود. تا اینکه برای مدت کوتاهی درس را رها کرده و برای انجام خدمت سربازی روانه نظام شد.

وی سال آخر دبیرستان را در همان دوران سربازی به مطالعه پرداخت و بعد از آن موفق به اخذ مدرک دیپلم در شهرستان بروجرد شد. تازه دوران سربازی را پشت سر گذاشته بود که پدر بزرگوارش از دنیا رفت و از آن پس مسئولیت خانواده به عهده ایشان نهاده شد.

وی بعد از مدت کوتاهی از گذراندن خدمت به استخدام آموزش و پروش درآمد. پس از مدت کوتاهی که در آموزش و پروش مشغول به خدمت بود و با شروع فعالیت ضدانقلاب و گروهک های ملحد به سپاه پاسداران شهرستان بروجرد پیوست و با پوشیدن لباس مقدس پاسداری به مبارزه علیه گروهک‌های ضدانقلاب پرداخت. 

وضعیت خانوادگی شهید از نظر مالی با مشکلات زیادی مواجه بودند ولی این مشکلات باعث نشد که محیط گرم این خانواده دچار مشکل شود. 

فعالیت‌های وی در قبل از انقلاب بسیار چشمگیر بود و همیشه به شکل‌های مختلف علیه رژیم شاه فعالیت می‌کرد و در تمامی تظاهرات همراه با سیل خروشان امت اسلامی شرکت می‌کرد و تا آخرین لحظه پیروزی انقلاب دست از فعالیت برنداشت.

در همان اوایل پیروزی انقلاب شروع به فعالیت علیه گروهک‌ها پرداخت و حتی چندین‌بار مورد سوءقصد توسط منافقین کوردل با پرتاب نارنجک دستی به منزل ایشان قصد از ابین بردن او را داشتند.

با شروع جنگ تحمیلی ایشان احساس مسئولیت بیشتری می‌کنند و چندین‌بار به‌صورت داوطلبانه به جبهه اعزام می‌شوند. در آخرین اعزام ایشان زمانی که خود را آماده رفتن می‌کند، مادرش از وی سوال می‌پرسد که کجا می‌خواهی بروی که ایشان در جواب می‌گویند می‌خواهم به جبهه بروم که بازم مادر ایشان اینگونه از وی سوال می‌پرسد که پس پسرت مهدی را چکار می‌کنی؟ اما ایشان اینگونه جواب می‌دهند که مادر عزیز پس تمام کسانی که به جبهه رفته‌اند مگر آن‌ها هم مهدی نداشتند؟

سرانجام این شهید راه خدا در تاریخ دوم خرداد ماه ۱۳۶۵ در عملیات حاج‌عمران به علت اصابت ترکش به ناحیه سر به درجه عظمای شهادت نائل آمدند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از