حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/09/12 شمسی | 2023/12/03 میلادی

شکست اولین نماینده پاراتنیس روی میز

شکست اولین نماینده پاراتنیس روی میز

نخستین ملی‌پوش پاراتنیس روی میز ایران در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو مقابل حریف ژاپنی شکست خورد.

به گزارش سفیرافلاک، در نخستین روز رقابت‌های پاراتنیس روی میز بازی‌های آسیایی هانگژو و در قسمت انفرادی مردان، محمدعرفان غلامی نخستین نماینده کشورمان بود که به میدان رفت و در جدال با «کویو ایوابوچی» از ژاپن ۳ بر یک باخت.

او فردا به مصاف رقیب قزاقستان می‌رود تا در صورت کسب پیروزی از این گروه به مرحله بعد صعود کند.

مهرداد علی‌قارداشی رئیس فدراسیون تنیس روی میز پس‌ازاین دیدار گفت: این نتیجه قابل پیش‌بینی بود؛ چراکه درست مثل رشته تنیس روی میز، در پاراتنیس روی میز نیز تمام قدرت‌های دنیا در جنوب شرق آسیا هستند و سطح مسابقات آسیایی دست کمی از المپیک یا جهانی ندارد. رقیب ژاپنی قهرمان آسیا و صاحب رنکینگ ۳ این رشته است. امیدواریم که فردا عرفان غلامی با پیروزی مقابل رقیب قزاقستانی بتواند از این گروه صعود کند، چراکه از هر گروه دو نفر به مرحله بعد می‌روند و ما هنوز شانس صعود داریم.

او در پاسخ به این سؤال که آیا ملی‌پوشان ایران در این رقابت‌ها شانس مدال دارند، عنوان کرد: در دوره قبل پاراآسیایی جاکارتا به یک مدال برنز توسط جان‌فشان رسیدیم. این ورزشکار شانس تکرار این موفقیت را دارد اما سطح بازی‌ها به نسبت ۴ سال قبل خیلی بالاتر است. البته هر چهار ورزشکار ما در یک سطح هستند و نمی‌توان گفت خیلی با یکدیگر اختلاف دارند. بسته به قرعه و شرایط روز مسابقه همه آن‌ها می‌توانند موفق شوند.

انتهای خبر/

منبع: تسنیم

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از