حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی
رئیس سازمان صداوسیما:

صداوسیما و همه متولیان فرهنگ کم‌کاری داشته‌اند

صداوسیما و همه متولیان فرهنگ کم‌کاری داشته‌اند

رئیس سازمان صداوسیما گفت: کم‌کاری فقط از جانب صداوسیما نیست؛ همه دستگاه‌های فرهنگی و متولی حوزه فرهنگ به‌ویژه در حوزه موسیقی حتماً کم‌کاری داشته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، پیمان جبلی در حاشیه اختتامیه هفتمین جشنواره تلویزیونی در پاسخ به این سؤال که آیا سریال پایتخت۷ به نوروز امسال می‌رسد، اظهارداشت: درباره سریال پایتخت اطلاعات دقیق را همکاران ما در سیما فیلم دارند از آن‌ها سؤال کنید.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا انتشار و استقبال از موسیقی‌های مبتذل به خاطر کم‌کاری صداوسیما بوده تأکید کرد: کم‌کاری فقط از جانب صداوسیما نیست؛ همه دستگاه‌های فرهنگی و متولی حوزه فرهنگ به‌ویژه در حوزه موسیقی حتماً کم‌کاری داشته‌اند. در رسانه ملی علاوه بر تولیدات جدید در مرکز شعر و موسیقی و سرود داشتیم، این مرکز را تقویت و از دفتر به مرکز تبدیل و شعر را هم به آن اضافه کردیم. در حوزه تولید شعر و نماهنگ به‌ویژه در مقطع بحران غزه تجربه‌های خوبی داشتیم. حتماً در عرصه‌های دیگر هم می‌توانیم تولیداتی داشته باشیم.

جبلی افزود: هفته گذشته از یک قطعه جدید ارکستر سمفونی صداوسیما رونمایی کردیم. این ارکستر سمفونی ظرفیت بسیار متنوعی را برای تولید آثار و قطعات فاخر را دارد. باید از اهالی موسیقی و شاعران حمایت کنیم. من کم‌کاری در حوزه موسیقی را تائید می‌کنم. اگر همه مؤسسات فعال در عرصه موسیقی قوی‌تر و جامع‌تر عمل کنیم، حتماً ذائقه مخاطب ایرانی جذاب‌تر می‌شود.

 

سلبریتی‌ها باید در خدمت مردم و کشور باشند

رئیس سازمان صداوسیما درباره حضور سلبریتی‌ها در تلویزیون تأکید کرد: چهره‌ها و سلبریتی‌ها باید در خدمت مردم و کشور و ارزش‌ها و اعتقادات و فرهنگ اصلی ایرانی- اسلامی باشند. ما به گرمی دست همه عزیزانی که حاضرند با رسانه ملی همکاری کنند را می‌فشاریم. در صداوسیما همیشه به روی آن‌ها باز است. امیدواریم که چهره‌ها هم در را به روی خودشان نبندند و از این ظرفیت استفاده کنند. جبلی در پاسخ به پرسشی درباره بازگشت محمدرضا گلزار به صداوسیما بیان کرد: اظهارنظر دقیق‌تر درباره چهره‌ها را همکاران ما در سیما انجام می‌دهند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در ایام انتخابات تلویزیون به سراغ چهره‌ها می‌رود گفت: از چهره‌ها فقط استفاده مقطعی و موردی نباید کرد. آن‌ها در خدمت مردم و همکار رسانه هستند. در دوران غم و شادی و افتخار و اقتدار باید همراه مردم باشند. حتماً یکی از عرصه‌ها می‌تواند انتخابات باشد. اگر هم‌افزایی چهره‌ها، مردم و رسانه ملی اتفاق بیفتد در همه عرصه‌ها می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد.

رئیس سازمان صداوسیما درباره سریال‌های شبکه نمایش خانگی که قرار است از تلویزیون پخش شود گفت: از رئیس ساترا سؤال کردم که چند سریال را پیشنهاد کردند. به نظر من قابل بررسی است و می‌توانیم انتخاب کنیم. چند اسم را به من گفتند؛ اما چون قطعی نیست، نمی‌گویم. حتی می‌توانیم از فیلمنامه‌های نمایش خانگی حمایت کنیم و سریال‌ها را پس از پخش در پلتفرم‌ها در تلویزیون پخش کنیم.

جبلی درباره تبدیل شبکه پنج به تهران گفت: مأموریت و رسالت این شبکه پرداختن به استان تهران است. تا قبل انتخابات سراسری خواهد بود؛ اما از یک تاریخ معینی فقط در استان تهران قابل دریافت خواهد شد.

انتهای خبر/

منبع: ایرنا

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از