حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی
فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران:

صهیونیست‌ها سرعت زوال‌ خود را به‌خوبی احساس کرده‌اند

صهیونیست‌ها سرعت زوال‌ خود را به‌خوبی احساس کرده‌اند

فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: عملیات طوفان الاقصی موجب شد تا موجودیت رژیم منحوس صهیونیستی به‌صورت جدی مورد خطر واقع شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در آئین اهدای نشان فداکاری به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و فرماندهان دانش‌آموخته دانشگاه افسری امام علی(ع) که به‌مناسبت روز دانشجو در این دانشگاه برگزار شد، گفت: آمادگی رزمی، توان دفاعی و اشراف اطلاعاتی نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران را در بهترین شرایط ممکن است.

وی همچنین با اشاره به حضور دشمنان و تحرکاتشان در منطقه و وضعیت ایجادشده برای مردم مظلوم و مقتدر غزه تصریح کرد: طوفان الاقصی نام مبارک و خوبی است که طوفانی را در منطقه و جهان خلق کرد، این رویداد موجب شد تا موجودیت رژیم منحوس صهیونیستی به‌صورت جدی مورد خطر واقع شود و خودشان نیز سرعت زوال‌شان را به‌خوبی احساس کرده‌اند.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه امروز اربابان و همدستان این رژیم کودک‌کش، در رأس آن‌ها آمریکای جنایتکار به تکاپو افتاده‌اند، گفت: از همان روزهای اول رئیس‌جمهور آمریکا با بی‌شرمی هرچه تمام‌تر در کنار رژیم منحوس صهیونیستی جهانی، این عنصر منفور جهانی ایستاد و حمایت خود را از جنایات آن‌ها اعلام کرد.

سرلشکر موسوی، تأکید کرد: این فعل‌وانفعالاتی که در منطقه صورت می‌گیرد طبیعتاً اثرات طوفان الاقصی است و رژیم صهیونیستی می‌خواهد به هر طریقی تبعات را برای خودشان کم کند. اما اینکه ملت مقاوم و مقتدر غزه به ریشه رژیم صهیونیستی زده‌اند، این دیگر ترمیم‌ناپذیر است و آن‌ها می‌خواهند هرچه قدر بشود آن را کنترل کنند.

وی در خصوص آمدورفت‌هایی که در منطقه انجام می‌شود، افزود: بار اول نیست که این اتفاق رخ می‌دهد. در طول ۴۴ سال اخیر ما بارها شاهد آن بوده‌ایم، حتی سنگین‌تر از این را هم دیده‌ایم. وظیفه‌ای که نیروهای مسلح ما ازجمله ارتش جمهوری اسلامی ایران دارند و از قبل داشته‌ و خواهند داشت، این است که تمامی تهدیدها را رصد کنند، اشراف اطلاعاتی کامل داشته باشند و کاملاً آمادگی داشته باشند که اگر خطری منافع ملی، حدودوثغور کشور، آرمان‌ها و ارزش‌های کشور را تهدید کرد در مقابل آن بایستند.

فرمانده کل ارتش بابیان اینکه آمادگی کامل برای برخورد با هر نوع تهدید در هر سطحی راداریم، گفت: سناریوهای لازم و احتمالات مختلف بررسی‌شده و برای مقابله با این احتمالات در همه نیروهای ارتش و نیروهای مسلح این آمادگی وجود دارد که به مأموریت خودشان به بهترین نحو ممکن عمل کنند.

سرلشکر موسوی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: دانشگاه افسری امام علی (ع) ۱۱۸۴ فرمانده شجاع شهید را که روزی دانشجوی این دانشگاه بوده‌اند تقدیم کشور و انقلاب کرده است و از این نظر این دانشگاه جایگاه ممتازی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی در خصوص اهدای نشان فداکاری به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و فرماندهان دانش‌آموخته این دانشگاه، افزود: در سال ۱۳۹۹ پیشنهاد اهدای نشان و پرچم نشان فداکاری دانشگاه افسری امام علی(ع) تقدیم فرماندهی معظم کل قوا شد و پس از تصویب به این دانشگاه اهدا شد.

فرمانده کل ارتش بابیان اینکه این مراسم هرماه در تهران و شهرستان‌ها انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: این مراسم به‌پاس قدردانی از شهدا، جانبازان و فرماندهان دانشجوی این دانشگاه در شهرهای نوشهر، شیراز و تهران برگزارشده و امروز نیز به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه افسری امام علی(ع) شاهد اهدای نشان به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و فرماندهان دانش‌آموخته این دانشگاه از شهرهای اراک، بروجرد، سیرجان، رودبار و قم هستیم.

سرلشکر موسوی تصریح کرد: این مراسم و اهدای نشان فداکاری تا پایان ۱۱۸۴ شهید، جانباز و فرماندهان عالی‌رتبه دانشگاه افسری امام علی(ع) ادامه خواهد داشت.

در این مراسم که به مناسبت روز دانشجو برگزار شد، نشان فداکاری دانشگاه افسری امام علی(ع) توسط فرمانده کل ارتش به خانواده معظم شهیدان محمد فراشاهی، احمد مهرابی، حمیدرضا سهیلیان، سید علی اقبالی و نظامعلی ملکی از شهدای نیروهای زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی ارتش و همچنین به دو فرمانده جانباز؛ محمد ایران‌نژاد و سید ابوالقاسم موسوی اهدا شد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از