حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا خبر داد:

طراحی‌گذرنامه زیارتی برای سفر کشورهای مختلف زیارتی

طراحی‌گذرنامه زیارتی برای سفر کشورهای مختلف زیارتی

گذرنامه زیارتی برای سفر به چند کشور طراحی‌شده اما اینکه در حال حاضر برای سفر به کدام کشورها قابلیت اجرایی دارد، موضوعی است که رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا توضیح می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، سردار علی ذوالقدری در خصوص آخرین وضعیت صدور گذرنامه زیارتی اظهارداشت: صدور گذرنامه زیارتی از اول محرم سال جاری شروع‌شده و تاکنون ۹۷۰ هزار جلد گذرنامه زیارتی تحویل متقاضیان شده است.

وی با بیان این مطلب که در ایام اربعین یعنی از اول محرم تا روز اربعین ۹۳۰ هزار جلد گذرنامه زیارتی صادرشده که اکثر متقاضیان آن به کربلا مشرف شده‌اند تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که زائران اربعین حسینی در سال آینده نیز با همین گذرنامه به سفر کربلا مشرف شوند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا بابیان این مطلب که اعتبار گذرنامه زیارتی ۵ ساله است اعلام کرد: گذرنامه زیارتی به‌گونه‌ای طراحی‌شده که دارندگان آن برای سفر به کشورهای زیارتی اعم از سوریه و عربستان نیز بتوانند با آن تردد کنند اما نیاز به توافق با مقامات آن کشورها را داریم؛ همچنین در بحث عمره و تمتع نیز امیدواریم بتوانیم در آینده با دولت سعودی مذاکراتی در این زمینه داشته باشیم.

وی بابیان این مطلب که هزینه درخواست و صدور گذرنامه زیارتی کماکان ۵۰ هزار تومان است خاطرنشان کرد: گذرنامه زیارتی دارای ۱۲ صفحه است که هر صفحه منقش به تصاویری از خانه خدا، حرم نبوی و حرم‌های امام علی (ع)، امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع)، حضرت زینب (س)، امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و بین‌الحرمین است.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از