حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی

طریقه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی برای المپیک

طریقه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی برای المپیک

ترکیب نهایی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در المپیک پاریس، در جام وهبی امره ترکیه مشخص خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، دانیال سهرابی در ۶۷، امیر عبدی در ۷۷، علیرضا مهمدی در ۸۷، مهدی بالی در ۹۷ و فردین هدایتی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، ۵ فرنگی‌کار اعزامی ایران به تورنمنت رنکینگ کرواسی خواهند بود که با هدایت حسن رنگرز و حسن حسین‌زاده و یکی از مربیان سازنده عازم این رقابت‌ها خواهند شد.

اعزام ۵ فرنگی‌کار ایران به این رقابت‌ها در شرایطی است که کادر فنی تیم ملی قصد دارد ترکیب نهایی ایران برای حضور در المپیک پاریس را در تورنمنت وهبی امره ترکیه انتخاب کند. قرار است تمامی نفرات نخست رقابت‌های قهرمانی کشور به همراه نفرات اصلی تیم ملی در ترکیه به میدان بروند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم، مهدی محسن نژاد با توجه به فاصله‌ای که با رقبای خود دارد، گزینه اصلی برای حضور در المپیک خواهد بود. در این وزن محمدمهدی غلامپور سهمیه تیم جوانان در رقابت‌های قهرمانی کشور به‌عنوان قهرمانی رسید.

در وزن ۶۷ کیلوگرم، دانیال سهرابی درصورتی‌که در تورنمنت زاگرب بتواند نمایش خوبی داشته باشد، این شانس را دارد تا با محمدرضا گرایی به‌عنوان گزینه اصلی در این وزن و محمدجواد رضایی نفر نخست قهرمانی کشور، عازم جام وهبی امره شود تا درنهایت کادر فنی در این وزن انتخاب نهایی خود را داشته باشد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم، امیر عبدی به‌عنوان نفر نخست رقابت‌های قهرمانی کشور عازم تورنمنت زاگرب می‌شود و در ادامه قرار است با امین کاویانی‌نژاد در جام وهبی‌امره به میدان برود تا در این وزن نیز کادر فنی تیم ملی دست به انتخاب نهایی بزند. هرکدام از این نفرات که بیشتر نظر کادر فنی را جلب کنند برای کسب سهمیه نیز به میدان می‌روند.

در وزن ۸۷ کیلوگرم، علیرضا مهمدی بیشترین شانس را برای حضور در المپیک خواهد داشت. او نیز یکی از مسافران تورنمنت کرواسی است و به‌احتمال‌زیاد این کشتی‌گیر که در رقابت‌های قهرمانی کشور نیز به‌عنوان نخست رسید، به جام وهبی امره به میدان نمی‌رود تا خود را آماده حضور در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک کند.

اما در وزن ۹۷ کیلوگرم، مهدی بالی پس از کسب مدال طلا در رقابت‌های قهرمانی کشور، تنها نماینده اعزامی ایران در این وزن به تورنمنت کرواسی است. طبق شنیده‌ها با توجه به شانس بالای محمدهادی ساروی دارنده مدال برنز المپیک و یک طلا و ۲ برنز جهان برای حضور در المپیک، بالی تنها درصورتی‌که بتواند در تورنمنت زاگرب صاحب‌عنوان قهرمانی شود به همراه ساروی عازم تورنمنت وهبی امره می‌شود و شانس برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک را خواهد داشت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، نیز امین میرزازاده تنها طلایی کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳، یکی از شانس‌های اصلی کسب مدال طلا برای کشتی فرنگی ایران در المپیک پاریس خواهد بود. در این وزن فردین هدایتی نفر نخست رقابت‌های قهرمانی کشور به‌عنوان تنها نماینده اعزامی ایران به تورنمنت زاگرب خواهد بود. هدایتی نیز تنها درصورتی‌که بتواند در زاگرب به مدال طلا برسد این شانس را دارد که به همراه میرزازاده عازم تورنمنت وهبی امره شود.

انتهای خبر/

منبع: ایسنا

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از