حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/04/31 شمسی | 2024/07/21 میلادی
معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب:

طوفان‌الاقصی بازدارندگی رژیم صهیونیستی را به چالش کشید

طوفان‌الاقصی بازدارندگی رژیم صهیونیستی را به چالش کشید

معاون امور بین­‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، گفت: واقعیت این است که عملیات طوفان‌الاقصی فعال شدن بخش بسیار محدودی از عناصر محور مقاومت بود .

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدرضا مرتضوی معاون امور بین‌‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، اظهارداشت: این تحرکات ناشی از تهدیدی است که آن‌ها از جانب نیروهای مقاومت احساس می­‌کنند. واقعیت این است که عملیات طوفان‌الاقصی و فعال شدن بخش بسیار محدودی از عناصر محور مقاومت، اولین تجربه آمریکایی­‌ها در مختصات جدید منطقه است.

وی افزود: مختصاتی که اگرچه آن‌ها احتمالاً چند سالی است با برخی ابعاد آن کم‌وبیش آشنا شده بودند، اما در عمل هیچ‌گاه با آن مواجه‌‌ای در سطح کنونی و غافلگیری‌های متوالی و پی‌درپی را تجربه نکرده بودند، لذا به‌جای پاسخ­‌های تلافی‌جویانه، فعلاً درصدد بالا بردن سطح آمادگی خود برای رویارویی احتمالی هستند.

معاون امور بین‌‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عنوان کرد: طوفان ­الاقصی عملیاتی چندساعته بود که همچنان پیامدهای آن ادامه دارد، پیامدهایی که بخشی از آن را البته باید در وسعت جنایات رژیم صهیونیستی مشاهده کرد و بخشی دیگر را در به چالش کشیده شدن بازدارندگی رژیم صهیونیستی و کابوس­‌هایی که احتمالاً ازاین‌پس اجازه نخواهد داد کسی در سراسر اراضی اشغالی سری آسوده بر بالین گذارد.

مرتضوی گفت: اما شاید مهم‌تر از آن، مسئله آمریکا و برخورد انفعالی‌اش در منطقه با تهاجماتی باشد که اکنون در حال تجربه کردن است.

 وی تأکید کرد: اینکه پس از عملیات طوفان‌­الاقصی، ناوهای آمریکایی باهدف جبران بازدارندگی ازدست‌رفته رژیم صهیونیستی، وارد منطقه شدند و حالا خود به هدفی مستمر برای حملات متوالی و مکرر نیروهای مقاومت تبدیل‌شده‌اند، نشان از شکست‌خوردگی سیاستی دارد که در برابر اتحاد بخش­‌های مؤثری از جهان اسلام، کنشگری خود را ازدست‌داده و فاقد راهبرد مشخصی در این کارزار است.

معاون امور بین­‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، اظهار کرد: اما همه این توفیقات در گروی نزدیکی نیروهای مخلص و مجاهد جهان اسلام به یکدیگر در حول محور حق است که با گسترده شدن آن، حتماً به توفیقات بسیار بالاتر نائل خواهد شد.

مرتضوی بیان کرد: لذا رمز پیروزی مقاومت در قرابت نیروهای آن با یکدیگر است که می‌تواند به‌عنوان یک الگوی عینی در پیش چشم همه ما مسلمانان در سراسر جهان با ملیت­‌ها و مذاهب مختلف باشد.

وی ادامه داد: اینکه سرمایه­‌گذاری دشمنان جهان اسلام با تشکیل گروه­‌های تکفیری چون داعش و ... باهدف ایجاد اختلاف و تفرقه در امت اسلامی نتوانست به مقصودی که می‌خواست نائل شود، نباید ما را بفریبد که این تجربه شکست‌خورده، دوباره به آزمون درنخواهد آمد.

معاون امور بین­‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، خاطرنشان کرد: بلکه باید بیش‌ازپیش به حفظ و توسعه وحدت اسلامی همت گماریم و با بصیرتی اسلامی، مسائل را به اصلی و فرعی تقسیم کنیم و سهم هر یک را در جای خود قرار دهیم.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از