حالت تاریک
  • شنبه, 1403/04/30 شمسی | 2024/07/20 میلادی
سخنگوی سپاه:

طوفان الاقصی از انتقام‌های ترور سردار سلیمانی بود

طوفان الاقصی از انتقام‌های ترور سردار سلیمانی بود

سخنگوی سپاه پاسداران گفت: طوفان الاقصی یکی از انتقام‌های محور مقاومت از صهیونیست‌ها برای شهادت شهید سلیمانی بود. صهیونیست‌ها در طوفان الاقصی بیش از ۲۰۰ فرمانده را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه، ۶ دی‌ماه) در نشست خبری که با حضور خبرنگاران برگزار شد، اظهارداشت: شهادت سردار پرافتخار سپاه شهید سید رضی موسوی را به همه حق جویان، مسلمانان و رزمندگان جبهه مقاومت جهان تسلیت عرض می‌کنم.

وی افزود: راه مبارزه با دشمنان امنیت همچنان ادامه دارد است و این راه از ابتدای انقلاب همچنان بوده است، سپاه پاسداران وظیفه خود را که حراست از انقلاب است را همچنان انجام خواهد داد.

سخنگوی سپاه عنوان کرد: شهید سید رضی توانمندسازی و پشتیبانی محور مقاومت را بر عهده داشتند و ما نگران تداوم راه آن شهید بزرگوار نیستیم چراکه راه او ادامه‌دار خواهد بود. بعد از شهادت حاج قاسم هم شما شاهد مقاومت بیشتر در برابر صهیونیست‌ها هستید و این راه همچنان ادامه‌دار خواهد بود.

سردار شریف ادامه داد: این شهید بزرگوار تجربه خوبی در تجهیز مقاومت و مقابله با صهیونیست‌ها داشت همچنین به دیپلماسی خارجی جمهوری اسلامی نیز کمک بسزایی کرده بود. زمانی که داعش تلاش می‌کرد دولت سوریه را تجزیه کرده و به صهیونیست‌ها کمک کند، نقش سید رضی در کنار رزمندگان جبهه مقاومت بسیار ستودنی بود، امروز همه رزمندگانی که در برابر صهیونیست‌ها مقاومت می‌کنند از حضور و نقش سید رضی بسیار بهره‌مند شده بودند.

وی یادآورشد: شهید رضی بیش از ۲۵ سال مسؤولیت مستشاری و پشتیبانی از محور مقاومت در سوریه و لبنان را بر عهده داشت و شهادت ایشان انگیزه مضاعفی برای پیروان ولایت جهت ادامه این مسیر نورانی است و این اقدامات نمی‌تواند در مسیر حرکت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خللی وارد کند.

سخنگوی سپاه گفت: توانمندسازی جبهه مقاومت که امروز فاصله معناداری با گذشته داشته، ناشی از تلاش و مجاهدت شهید رضی در انتقال تجربه و فناوری به گروه‌های مقاومت است.

سردار شریف با اشاره به دلایل ترور سردار سید رضی موسوی در سوریه، گفت: این اقدام کور ناشی از شکست‌های پی‌درپی رژیم صهیونیستی در غزه بود و آن‌ها برای خلاصی از این مشکلات دست به این اقدام زدند و سپاه دلیل این ترور را می‌داند.

وی ادامه داد: طوفان الاقصی یکی از انتقام‌های محور مقاومت از صهیونیست‌ها برای شهادت شهید سلیمانی بود. صهیونیست‌ها در طوفان الاقصی بیش از ۲۰۰ فرمانده را از دست دادند و بیش از 1500 تلفات داشتند که این اعداد برای رژیمی است که مدعی شکست‌ناپذیری در عملیات نظامی است و نشان زوال آن‌هاست.

وی در پاسخ به نحوه پاسخ ایران به ترور شهید سید رضی موسی اظهار کرد: پاسخ ما به ترور شهید موسوی ترکیبی از اقدام مستقیم و جبهه مقاومت خواهد بود.

سخنگوی سپاه تأکید کرد: علت هدف قرار گرفتن آمریکایی‌ها در منطقه و بخصوص عراق این است که قبل از طوفان هم عراق خروج آمریکایی‌ها را مصوب کرده بود و بعدازاین عملیات خشم مردم عراق برانگیخته‌شده و این خشم دامن آمریکایی‌ها را گرفته است. مهم این است که آمریکایی‌ها بپذیرند که باید از منطقه بروند زیرا در یک بن‌بست قرارگرفته‌اند.

سردار شریف خاطرنشان کرد: اسراییلی‌ها زیر یک فشار ویژه قرار دارند و برای برون‌رفت از این فشار می‌خواهند دامنه جنگ را گسترده کرده و به سایر کشورها نیز بکشند. برخورد ما با رژیم یک‌روند ادامه‌دار است و یک برخورد لحظه‌ای و نقطه‌ای نیست کما اینکه بعد از ترور دانشمندان هسته‌ای ما انتقام گرفتیم اما به دلیل فضای بسته رسانه‌ای اسراییلی‌ها اجازه انتشار این اخبار را نمی‌دهند.

وی تصریح کرد: اگر شما امروز یک افسر ارشد اسراییلی را ترور کنید کما اینکه در انتقام‌های قبلی این اتفاق افتاده است اما آن‌ها اجازه رسانه‌ای شدن آن را نمی‌دهند.

سخنگوی سپاه بیان کرد: تلفات صهیونیست‌ها در جنگ اخیر با جبهه مقاومت قابل‌مقایسه با قبل نیست و توانمندی سازی جبهه مقاومت هم یکی از جلوه‌های انتقام از صهیونیست‌هاست و سپاه به دلیل توانمندی که دارد هم انتقام می‌گیرد و هم بهانه به دست دشمن نمی‌دهد.

سردار شریف با اشاره به اینکه یکی از راهبردهای دشمن تبدیل جنگ فلسطین و اسراییل به جنگ ایران و آمریکا است، گفت: رهبر معظم انقلاب هم در روز اول این عملیات اعلام کردن که طوفان الاقصی یک اقدام فلسطینی است اما اسراییلی‌ها همچنان تلاش دارند این راهبرد خود را عملی کنند اما مسئولان ایرانی همواره واکنش مناسب به این راهبرد را داشته‌اند.

وی در خصوص در پاسخ به سؤالی دیگر در خصوص نحوه پاسخ به ترور شهید موسوی افزود: شرایط ترور سردار سلیمانی با ترور شهید موسوی تفاوت دارد و آن‌هم اینکه امروز درگیری میدانی در جریان است اما به این مفهوم نیست که کار خاصی صورت نگیرد.

سخنگوی سپاه عنوان کرد: اقدام یمن صرفاً در تقابل با رژیم صهیونیستی است و آن‌ها قصد ناامن سازی آبراه بین‌المللی را ندارند. از سوی دیگر آمریکایی‌ها در ایجاد یک ائتلاف علیه یمن شکست راهبردی خورده‌اند و حتی هم‌پیمانان سنتی آنان هم حاضر به همکاری به آن‌ها نشدند.

سردار شریف گفت: یمنی‌ها خطاب به صهیونیست‌ها اعلام می‌کنند که اگر شما بمباران در غزه را قطع کنید ما هم مقابله‌به‌مثل را قطع خواهیم کرد، باید هوشمندی یمنی‌ها را در میدان حمایت از مردم مظلوم غزه تحسین کرد.

سخنگوی سپاه در پایان در خصوص امکان برقراری آتش‌بس در غزه اظهار کرد: صبح دیروز نخست‌وزیر متوهم صهیونیست‌ها همان حرف‌های روز اول را تکرار کرد و گفت ما می‌خواهیم فلسطینی‌ها را آواره کنیم و غزه را از وجود حماس پاک‌سازی کنیم و رهبران آن‌ها را ترور و گروگان‌ها را آزاد کنیم. هر چهار هدف تاکنون در این ۸۰ روز هیچ پیشرفتی نداشته است، همچنین مطمئن باشید که اولین پس‌لرزه طوفان الاقصی، سقوط دولت صهیونیست‌هاست که این را تاکنون شاهد بوده‌ایم.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از