حالت تاریک
  • شنبه, 1403/02/01 شمسی | 2024/04/20 میلادی
رئیس‌جمهور:

مردمی‌سازی عملیات زیارت مهم‌ترین مأموریت است

مردمی‌سازی عملیات زیارت مهم‌ترین مأموریت است

رئیس‌جمهور گفت: فراهم شدن زمینه زیارت همراه بامعرفت ازجمله اهدافی است که جهت و سمت‌وسوی فعالیت دستگاه‌های مرتبط را تعیین می‌کند.

به گزارش سفیرافلاک، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در سومین جلسه شورای عالی حج در دولت مردمی با تأکید بر ضرورت تلاش همه بخش‌های دست‌اندرکار حج و زیارت برای تسهیل زیارت زائران ایرانی، مردمی‌سازی عملیات زیارت را مهم‌ترین مأموریت دستگاه‌های مسئول خواند و گفت: فراهم شدن زمینه زیارت همراه بامعرفت ازجمله اهدافی است که جهت و سمت‌وسوی فعالیت دستگاه‌های مرتبط را تعیین می‌کند.

رئیس‌جمهور در این جلسه هدایت، نظارت و حمایت را وظیفه اصلی دستگاه‌های متولی حج و زیارت عنوان کرد و بر ضرورت فعال کردن ظرفیت‌های مردمی در عملیات زیارت تأکید کرد.

رئیسی با بیان اینکه سفر آسان، ارزان و دل‌نشین سه رکن مهم برنامه‌های زیارتی است، از دستگاه‌های متولی خواست، با برداشتن موانع از پیش روی مردم، برای کم‌هزینه کردن زیارت برنامه‌ریزی کنند.

رئیس‌جمهور با اشاره به جلوه‌های سیاسی و اجتماعی زیارت در کنار اثرات معنوی آن، دیپلماسی زیارت را یکی از راه‌های تعمیق ارتباط با سایر کشورهای اسلامی خواند و افزود: نمایش وحدت مسلمین و خلق تصاویری از شکوه و عظمت اسلام، آورده بزرگی است که با هیچ رویداد دیگری قابل‌مقایسه نیست.

در ابتدای این جلسه، نماینده ولی‌فقیه و رئیس بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان حج و زیارت گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های آتی در حوزه حج و زیارت بیان کردند.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از