حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/09/12 شمسی | 2023/12/03 میلادی
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:

میلیون‌ها نفر آماده کمک به فلسطین هستند

میلیون‌ها نفر آماده کمک به فلسطین هستند

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر کشورهای هم‌جوار فلسطین اجازه عبور بدهند، میلیون‌ها نفر آزادگان جهان برای کمک به فلسطین حاضر خواهند شد.

به گزارش سفیرافلاک، سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در چهارمین همایش نگهداری و تعمیرات در نیروهای مسلح ضمن تقدیر و سپاس‌گزاری از دست‌اندرکاران عرصه نگهداری و تعمیر در سراسر نیروهای مسلح، اظهارداشت: از تلاش‌های عزیزان در حوزه آماد و پشتیبانی، نگهداری و تعمیرات که در حال انجام مأموریت هستند و اقدامات ارزشمندی را به انجام رسانده‌اند، قدردانی می‌کنم.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم فلسطین و مردم غزه افزود: دفاع شجاعانه، غافلگیرانه و بی‌نظیر رزمندگان فلسطین در عملیات طوفان‌الاقصی، سرآغاز فصلی جدید برای فلسطین، منطقه و جهان اسلام خواهد بود. این عملیات نشان داد که تمام مفاهیمی که صهیونیست‌ها و اربابانشان ساخته و بافته بودند، پوچ و بی‌معنا بود و تمامی هیمنه پوشالی آن‌ها با این عملیات بی‌نقص و دقیق فروریخت.

سرلشکر باقری با تأکید بر اینکه شکست مفتضحانه رژیم غاصب قابل‌ترمیم و جبران نیست، عنوان کرد: بمباران مردم بی‌گناه، زن و کودک و سالمند نشانه قدرت و پیروزی رژیم غاصب صهیونیستی نبوده و نخواهد بود. دشمن که از رویارویی درصحنه نبرد عاجز است با هواپیماهای اهدایی جنایتکاران، مردم بی‌گناه و بی‌پناه را در بیمارستان، آمبولانس و خانه به خاک و خون می‌کشد؛ این واقعیت آمریکا، اروپا و استکبار جهانی است که اوج توحش را در مقابل چشم‌های دنیا به نمایش گذاشته‌اند؛ بخش اعظم مردم جهان فریاد آتش‌بس سر دادند، اما امریکای جنایتکار می‌گوید آتش‌بس، امروز به معنای شکست اسرائیل است.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بیان کرد: تنها راه‌حل دفع این غده سرطانی، پیشنهاد مدبرانه و پند خیرخواهانه‌ رهبر انقلاب اسلامی به حامیان این رژیم غاصب مبنی بر برگزاری همه‌پرسی با حضور تمامی مردم فلسطین اعم از مسلمان و غیرمسلمان است. هر فلسطینی یک رأی.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: این نبرد هیچ سرنوشت و پایانی جز پیروزی فلسطینان ندارد، امروز تمامی مردم جهان فریاد توقف این جنایت را سر می‌دهند و خواهان کمک‌رسانی به مردم غزه هستند.

سرلشکر باقری گفت: اگر کشورهای هم‌جوار فلسطین اجازه عبور مردم را بدهند، میلیون‌ها نفر آزادگان جهان برای کمک به فلسطین در مرزهای این سرزمین مقدس حاضر خواهند شد. این مقدمه‌ای برای نهضت جهانی اسلام است و پایانی جز پیروزی اسلام به ارمغان نخواهد داشت. آینده فلسطین کاملاً روشن است. آینده از آن مردم فلسطین است و متجاوزان و مهاجران بیگانه باید این سرزمین را ترک کنند و چاره‌ای جز این ندارند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به اهمیت برگزاری همایش نگهداری و تعمیرات در نیروهای مسلح اشاره کرد و افزود: امنیت ملی چتر حمایتی یک کشور و ملت و راز پیشرفت و توسعه در فعالیت‌های گوناگون است و این امنیت مستلزم داشتن نیروی مسلح مقتدر، آماده، پا به کار و بدون نقص است و برای داشتن چنین نیروی مسلح در کنار تمام ابعاد داشتن تجهیزات و تأسیسات آماده و به‌روز ضروری است.

وی ادامه داد: در مسئله نگهداری و تعمیر مانند همه ابعاد نیروهای مسلح و تمام فعالیت‌های دیگر، مسئله سرمایه انسانی اصلی‌ترین موضوع است که بایستی مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد. نیروی انسانی این حوزه بایستی نخبه و کارآمد بوده و استعداد فراگیری داشته باشند؛ درواقع ساختار و سازمان باید چنین ظرفیت و جایگاهی را ایجاد کند تا چنین جذبی صورت بگیرد.

وی یادآورشد: هر چه زمان می‌گذرد فناوری‌ها و تجهیزات ما پیشرفته‌تر می‌شود و نگهداری و تعمیر تجهیزات نیز مستلزم داشتن افرادی نخبه، بااستعداد باحوصله و توانمند است. بعد از سرمایه انسانی توجه و تمرکز و اولویت قائل شدن برای نگهداری و تعمیر تجهیزات در تمامی سطوح است؛ فرهنگ‌سازی برای فرماندهان خود مسئولیتی است که بر عهده معاونت آماد و پشتیبانی است که در دوره‌های آموزشی از ابتدا تا انتها اهمیت موضوع بایستی مورد اهتمام قرار بگیرد.

سرلشکر باقری به موضوع اعتبارات اشاره کرد و گفت: مسئله تخصیص اعتبارات به‌قدر کافی بایستی موردتوجه قرار بگیرد. وی خاطرنشان کرد: نکته دیگری که به آن تأکیددارم مسئله آینده‌نگری، ارتقاء دانش و انگیزه در موضوع نگهداری و تعمیر است؛ به دلیل اینکه تجهیزات روزبه‌روز در حال کیفی شدن، ارتقاء فناوری و پیچیدگی بیشتر است این موضوع فوق‌العاده حائز اهمیت است و باید توجه بیشتری به آن داشته باشیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بهره بردن از شرکت‌های دانش‌بنیان، ابداعات و ابتکارات، به‌روزرسانی آیین‌نامه‌ها، نظام‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، روش‌ها، عهدنامه‌های فنی و ... از دیگر موارد بود که در این همایش به آن‌ها اشاره شد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از