حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی

واکنش رسانه‌های عربی به قدرت فوتبال ایران

واکنش رسانه‌های عربی به قدرت فوتبال ایران

پیروزی تیم ملی ایران مقابل ژاپن بیشترین میزان بازخورد در بین رسانه‌های ورزشی جهان عرب را به همراه داشته و یکی از آن‌ها نسبت به قدرت تیم ملی ایران به قطر در مرحله نیمه‌نهایی هشدار داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، تکلیف چهار تیم راه‌یافته به نیمه‌نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا در حالی مشخص شد که کمتر کسی تصور می‌کرد تیم ملی ژاپن به دلیل عملکرد فوق‌العاده یک سال گذشته خود با پذیرش شکست مقابل تیم ملی ایران نتواند جایی دراین‌بین داشته باشد.

برد دو بر یک ملی‌پوشان فوتبال ایران مقابل ژاپن نه‌تنها رسانه‌های داخل کشور را تحت تأثیر قرار داده است بلکه نشریات ورزشی آسیا نیز به‌طور مفصل درباره غول‌کشی ایرانی‌ها نوشته‌اند.

«الشرق الاوسط» روزنامه معتبر جهان عرب با توضیح درباره برد دو بر یک ایران مقابل ژاپن از خونسردی بازیکنان ایران در کسب این پیروزی در ثانیه‌های پایانی بازی نوشت و عنوان کرد: علیرضا جهانبخش با خونسردی هر چه تمام پنالتی ایران را به گل تبدیل کرد تا هم تیمی‌هایش در داخل و روی نیمکت باوجود محرومیت مهدی طارمی به خوشحالی بپردازند.

همچنین عملکرد سامان قدوس نیز موردتوجه ویژه‌نامه‌های ورزش قطر همچون «العرب» قرارگرفته و او را بازیکنی در سطح کلاس جهانی توصیف کردند.

«گلف تایم» در بخش ورزشی خود به پیروزی بزرگ و تاریخی تیم ملی ایران مقابل ژاپن اشاره کرد و به قطر به‌عنوان میزبان بازی‌ها هشدار داد تا حواسشان را برای دیدار نیمه‌نهایی مقابل شاگردان امیر قلعه‌نویی جمع کنند.

دیدار تیم‌های ملی ایران و قطر ساعت ۱۸: ۳۰ روز هجدهم بهمن‌ماه در ورزشگاه الثمامه شهر دوحه قطر برگزار می‌شود.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از