حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/12/09 شمسی | 2024/02/28 میلادی
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان مطرح کرد:

پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه کریدور غرب در لرستان

پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه کریدور غرب در لرستان

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: عملیات تکمیل ۱۰۰ کیلومتر از جاده خرم‌آباد - نورآباد به عنوان بخشی از کریدور غرب در محدوده استان با ۷۵ درصد پیشرفت کاری در دست اقدام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی لرستان، بهزاد شاکرمی در بازدید از طرح چهارخطه خرم‌آباد – نورآباد اظهار داشت: کریدور غرب به طول یک هزار و ۵۳۰ کیلومتر از مرز بازرگان آغاز و با یک کریدور چهار خطه اوراسیا را به بندر امام خمینی(ره) و آب‌های آزاد وصل می‌کند که جاده خرم‌آباد به نورآباد با طول ۱۰۰ کیلومتر بخشی از این مسیر است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای احداث این مسیر در چهار قطعه افزود: قطعه اول به طول ۴۱ کیلومتر از خرم‌آباد تا پلیس راه الشتر ( مرکز شهرستان سلسله) افتتاح شده و قطعه ۱۹ کیلومتری دوم تا شهر فیروزآباد است که ۱۳ کیلومتر آن زیر بار ترافیک قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به آسفالت شش کیلومتر باقی مانده از این قطعه تا پایان امسال بیان کرد: قطعه سوم از فیروزآباد تا نورآباد ۲۶ کیلومتر است که ۲۰ کیلومتر آن زیر بار ترافیک قرار دارد و تا پایان سال نیز چهار کیلومتر از این مسیر آماده بهره‌برداری می‌شود.

شاکرمی عنوان کرد: قطعه چهارم به سمت فیروزآباد - الشتر با ۱۴ کیلومتر در مراحل نهایی است و با آسفالت ۵۰۰ متر باقی مانده، امسال زیر بار ترافیک قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: این محور ۱۰۰ کیلومتری چهار خطه در مجموع ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون سه هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال به ارزش روز بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان مطالبات پیمانکار طرح را یک هزار میلیارد ریال برشمرد و گفت: برای تکمیل این محور در قالب چهارخطه و بخشی از کریدور غرب ۲ هزار میلیارد ریال نیاز است که در صورت اختصاص اعتبارات مصوب سفر امسال تکمیل می‌شود.

شاکرمی تاکید کرد: محور خرم‌آباد - نورآباد چهار نقطه حادثه‌خیز در پیچ کاکارضا، ورودی شهر فیروزآباد، پیچ گاوکش و حدفاصل پل دوآب تا روستای مومن‌آباد داشت که سه نقطه اول ایمن سازی شده است و محدوده پل دوآب نیز تا قبل از سال جدید ایمن می‌شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از