حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1403/02/05 شمسی | 2024/04/24 میلادی

چند مصوبه امروز دولت در حمایت از نخبگان

چند مصوبه امروز دولت در حمایت از نخبگان

سخنگوی دولت گفت: آئین‌نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی اصلاح شد تا حمایت مؤثرتری از این نخبگان داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در خبرنگاران، بیان کرد: در جلسه امروز آئین‌نامه فعالیت‌های حوزه خدمات عمومی که خدمات به مردم ارائه می‌شود، به تصویب رسید؛ به‌گونه‌ای که  در حوزه‌های آموزشی، بهداشتی، درمانی، ورزشی و فرهنگی و غیره که لازم است ساخت‌وسازهایی در این حوزه‌ها انجام گیرد، آنان از پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی معاف شدند تا هزینه تمام‌شده این ابنیه‌ها کاهش یابد. البته به‌شرط آنکه به‌صورت دائمی در اختیار این حوزه‌ها باشند.

وی افزود: امروز اولین اساسنامه یک سازمان توسعه‌ای برای یک پارک علم و فناوری پردیس به تصویب رسید که بر این اساس پارک علم و فناوری پردیس این مجوز را دریافت کرد که بتواند در همه حوزه‌های مالی، سرمایه‌گذاری، مشارکت اقتصادی برای تأمین مالی برای توسعه این پارک فعالیت اقتصادی تحت یک شرکت مستقل عمل کند.

سخنگوی دولت اضافه کرد: هم‌چنین امروز سه آیین‌نامه دیگر در حوزه نخبگان داشتیم. آئین‌نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی اصلاح شد تا حمایت مؤثرتری از این نخبگان داشته باشیم. دو آئین‌نامه دیگر در حوزه وزارت کشور و وزارت نفت اصلاح شد و موانع پیش راه آن‌ها برداشته شد.

بهادری جهرمی گفت: وزارت نفت مکلف شد نسبت به ایجاد و راه‌اندازی و تکمیل زنجیره ارزش مجتمع‌های پتروشیمی و پتروپالایشگاهی با بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در داخل کشور اقدام کند یا از طریق صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت، سازوکاری برای انواع ضمانت‌نامه‌های قراردادی برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی در حوزه صنعت نفت داشته باشد تا با سرعت بیشتری برای جهش تولید از مجموعه‌های تولیدی داخلی به‌ویژه مجموعه‌های دانش‌بنیان حمایت داشته باشند.

انتهای خبر/

منبع: تسنیم

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از