حالت تاریک
  • شنبه, 1403/04/30 شمسی | 2024/07/20 میلادی

کتاب «سلول شماره ۱۴» در مادرید چاپ شد

کتاب «سلول شماره ۱۴» در مادرید چاپ شد

ترجمه اسپانیایی کتاب خاطرات رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان «سلول شماره ۱۴» در سالن همایش‌های فرهنگی اسپاسیورونادا در مادرید رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، ترجمه اسپانیایی کتاب خاطرات رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان «سلول شماره ۱۴» عصر روز چهارشنبه بیست و دوم آذرماه در سالن همایش‌های فرهنگی اسپاسیورونادا در مادرید رونمایی شد.

در این همایش که با حضور جمعی از دانشگاهیان و اصحاب رسانه و برخی از مقامات دولتی و سفرای کشورهای خارجی مقیم در مادرید حضور داشتند، محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد در پیامی سلول شماره ۱۴ را کتابی دانست که الگوی عملی مبارزه حق و باطل را تبیین می‌کند و نقشه راهی برای آزادیخواهان جهان است.

رضا زبیب، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مادرید با اشاره به شرایط تاریخی پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: کتاب سلول شماره ۱۴ را بازخوانی اراده‌ای دانست که برای باورهای خود مبارزه می‌کند، زندان می‌رود، تبعید می‌شود، ترور می‌شود، به جبهه جنگ با دشمن می‌رود و همه مسیرها را از نمایندگی مجلس تا ریاست جمهوری و رهبری تجربه می‌کند و این همان توصیفی است که مؤسسه رند از او ارائه داده است.

محمدمهدی احمدی، رایزنی جمهوری اسلامی در مادرید رهبر معظم انقلاب اسلامی را نظریه‌پرداز حوزه انقلاب اسلامی دانست و گفت: دارای جامعیت در علوم، سوابق و تجربه مدیریتی عالی، سلوک و سیره اخلاقی عملی است و شخصیتی مبارز و نستوه علیه استکبار است و کتاب خاطرات او مبین این ویژگی‌هاست.

کارلوس پاز، تحلیلگر اسپانیایی و نویسنده کتاب اروپا و اسلام با انتقاد از رسانه‌های غربی که تبلیغات نادرست و منفی از ایران منتشر می‌کنند، گفت: به محتوای کتاب و مبارزات رهبر معظم انقلاب اسلامی پرداخت و گفت که این کتاب مانند کتاب منطق‌الطیر طریق رسیدن به عدالت و حقیقت را نشان می‌دهد.

خورخه لوئیس فرناندز اردونیز، نویسنده و تحلیلگر رسانه‌ای و عضو و دبیر انجمن مسلمانان اسپانیا ضمن توصیف درونمایه کتاب، گفت: انتشار ترجمه اسپانیایی کتاب را فرصتی برای شناخت اندیشه و زندگی یک رهبر مبارز و سیاسی دانست.

معاون بین‌الملل مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی، محمد اخگری ضمن توصیف درونمایه کتاب، به قرائت بخشی از کتاب در خصوص کشتار فلسطینیان در سپتامبر سیاه (۱۹۷۰) پرداخت و گفت: امروز پس از گذشت بیش از نیم‌قرن همچنان شاهد نسل‌کشی فلسطینیان در غزه هستیم، اما راه نجات همان مفهومی است که در این کتاب به آن اشاره‌شده است یعنی ان مع الصبر نصرا.

در پایان این مراسم کتاب سلول شماره ۱۴ با حضور سفرای کشورهای خارجی و برخی از اندیشمندان رونمایی شد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از