حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/12/09 شمسی | 2024/02/28 میلادی

«کوپر» شبیه کی‌روش مقابل قلعه‌نویی

«کوپر» شبیه کی‌روش مقابل قلعه‌نویی

تیم ملی فوتبال ایران در دیدار یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا با تیمی سرشار از انگیزه و شبیه به ترکیب دفاعی چهار سال پیش خود زیر نظر کارلوس کی‌روش بازی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، صعود تیم ملی فوتبال ایران به‌عنوان تیم نخست گروه C جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا باعث تقابل شاگردان امیر قلعه‌نویی با سوریه در یک‌هشتم نهایی شده است.

سوریه با هدایت «هکتور کوپر» سرمربی نام‌آشنای فوتبال دنیا با عملکردی موفق در خط دفاع برای نخستین‌بار در تاریخ به مرحله حذفی صعود کرده است. تیمی که تنها یک گل خورده در گروه B مقابل استرالیا داشت تا با ۴ امتیاز حریف ایران شود.

رسانه‌های ورزشی عرب‌زبان ضمن تمجید از عملکرد کوپر و بازیکنانش این تیم را یکی از پرانگیزه‌ترین تیم‌های حال حاضر جام می‌دانند. «العرب» در آخرین شماره خود سوریه را با چهار سال پیش ایران که کارلوس کی روش هدایتش را بر عهده داشت مقایسه کرده است که به‌سختی گل می‌خورد و از معدود موقعیت‌های خود برای گلزنی نهایت استفاده را می‌برد.

اعتقاد کی‌روش در طول هشت سال سرمربیگری ایران به اصول دفاعی باعث استفاده از این موضوع در بین رسانه‌های عرب شده است.

سوریه که با یک گل زده و یک گل خورده صعودی تاریخی را برای خود در مهم‌ترین تورنمنت فوتبال ملی قاره کهن رقم‌زده است. عمر خوبین مهاجم باتجربه سوریه تنها گل این تیم را به ثمر رسانده است.

این در حالی است که تیم ملی ایران با زدن هفت گل در مرحله گروهی یکی از بهترین خط حمله‌های این دوره از رقابت‌ها را دارد تا کار برای اجرای تفکرات دفاعی کوپر توسط مدافعان سوریه سخت‌تر از همیشه شود.

نتایج تیم ملی سوریه در مرحله گروهی به شرح زیر است:

* سوریه صفر - ازبکستان صفر

* سوریه صفر - استرالیا یک

* سوریه یک - هند صفر

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از