حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/12/09 شمسی | 2024/02/28 میلادی
معاون عمرانی استاندار لرستان مطرح کرد:

آماده‌باش دستگاه‌های لرستان برای بارندگی‌های پیش‌رو

آماده‌باش دستگاه‌های لرستان برای بارندگی‌های پیش‌رو

معاون عمرانی استاندار لرستان باتوجه به هشدار وضعیت قرمز هواشناسی در استان‌های غرب کشور بر لزوم آماده‌باش تمامی دستگاه‌های خدمات رسان در لرستان تاکید کرد.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، احمدرضا دالوند با اشاره به هشدار سازمان هواشناسی کشور مبنی بر وضعیت قرمز در استان‌های غربی کشور از جمله لرستان با تاکید بر آماده‌باش تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان، اظهارداشت: با توجه به بازه زمانی کوتاهی که در پیش داریم، کمتر از ۲۴ ساعت لازم است جلسات هماهنگی تشکیل شود.

وی با بیان اینکه مسئولیت مدیریت بحران در شهرستان‌ها با فرمانداران است، افزود: با توجه به میزان بارشی که به صورت نقطه‌ای از طرف سازمان هواشناسی ‌اعلام شده، فرمانداران باید تمهیدات لازم را فراهم کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان تصریح کرد: باتوجه به اعلام هواشناسی بارش‌ها از صبح دوشنبه آغاز و شهرستان‌های خرم‌آباد و پل‌دختر با بارش‌های نقطه‌ای مواجه می‌شوند که نیازمند برنامه‌ریزی به موقع است.

وی با تاکید بر اینکه فرمانداران باید کنترل و نظارت لازم را در سطح شهرستان بر عهده بگیرند، گفت: باید پل‌ها، تقاطع‌ها و رودخانه‌های حادثه خیز کنترل شود، دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی هم آمادگی لازم را در مواجه با هرگونه بحران داشته باشند.

دالوند با بیان اینکه در مواقع بحران حد و مرزی بین دستگاه‌ها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها تجهیزات و ماشین‌آلات خود را باید در اختیار فرمانداران قرار دهند و با هر دستگاهی که در این زمینه کوتاهی کند، قطعاً برخورد می‌شود و هر جا گزارشی مبنی بر کم‌کاری دستگاهی داشته باشیم، برخورد خواهیم کرد.

معاون استاندار لرستان با تاکید بر اینکه فرمانداران نقاط بحرانی را اعلام کنند، بیان کرد: بعضی از پل‌ها با مشکل مواجه‌اند که نیاز است، فرمانداران آنها را شناسایی و به معاونت عمرانی استانداری اعلام کنند.

وی گفت: محل کارگاه و پروژه‌های در دست ساخت به ویژه پل شوراب کنترل شود، چرا که همین مکان‌ها می‌توانند به نقاط حادثه خیز تبدیل شوند و تیم‌های امدادی شهرداری‌ها باید به‌صورت شبانه‌روز حاضر باشند تا شاهد حادثه ناگواری نباشیم و در صورت نیاز آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و دانشگاه‌ها آمادگی لازم را برای اسکان موقت داشته باشند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از