حالت تاریک
  • جمعه, 1402/09/10 شمسی | 2023/12/01 میلادی

آمار فاجعه خط حمله پرسپولیس

آمار فاجعه خط حمله پرسپولیس

مهاجمان تیم فوتبال پرسپولیس که هر دو سابقه بازی در اروپا را هم دارند در ۴ دیدار گذشته سرخ‌پوشان فقط ۵ شوت به سمت دروازه زده‌اند.

به گزارش سفیرافلاک، تیم فوتبال پرسپولیس با احتساب باخت مقابل سپاهان، چهار دیدار اخیر خود در رقابت‌های داخلی و آسیایی را بدون کسب پیروزی پشت سر گذاشته است. تیم یحیی گل‌محمدی که با شروع سال ۱۴۰۲ توانسته بود آمار بسیار خوبی را از خود به ثبت برساند اکنون با چالش بزرگی مواجه شده است.

آخرین پیروزی پرسپولیس به دیدار مقابل پیکان در روز ۲۷ مهر برمی‌گردد که شاگردان گل محمدی با درخشش شهاب زاهدی موفق شدند میزبان خود را با نتیجه ۳ بر یک از پیش رو بردارند؛ پس‌از این بازی سرخ‌ها بردی را در لیگ برتر به دست نیاوردند و دو تساوی و یک شکست را تجربه کردند.

پرسپولیسی‌ها بعد از پیروزی در دیدار رفت مقابل استقلال تاجیکستان درمجموع ۱۹ بازی در سال ۱۴۰۲ انجام داده بودند و فقط در مقابل النصر عربستان شکست خوردند و مقابل ذوب‌آهن هم به‌تساوی رسیدند و سایر بازی‌های خود را با برد به اتمام رسانده بودند که آمار بسیار خوبی برای تیم گل محمدی محسوب می‌شد.

 

آمار فاجعه خط حمله پرسپولیس

با جدایی عیسی آل کثیر و مهدی عبدی پرسپولیس شهاب زاهدی و نبیل باهویی را به خط حمله خود اضافه کرد اما با نگاهی به عملکرد این دو مهاجم در چهار دیدار اخیر پرسپولیس مقابل ملوان، استقلال تاجیکستان، صنعت نفت آبادان و سپاهان مشاهده خواهیم کرد که هیچ‌کدام از آن‌ها نتوانسته‌اند از سایت‌های آماری، نمره متوسط قابل‌قبول ۷ از ۱۰ را دریافت کنند.

اوج ضعف پرسپولیس در خط حمله به بازی مقابل سپاهان برمی‌گردد که شهاب زاهدی در نبود نبیل باهویی ۹۰ دقیقه در ترکیب پرسپولیس حضور داشت و آمار ضعیف (یک شوت در چارچوب، ۶ پاس صحیح، یک دفع توپ و ۲ کارت زرد (یک قرمز)) را به ثبت رساند و نمره ۴.۸ را به دست آورد که برای مهاجمی که سابقه حضور در فوتبال و لیگ اروپا را دارد بعید است که در چنین بازی مهمی نتواند حداقل نمره‌ای بالاتر از پنج را به دست آورد.

اوضاع برای نبیل باهویی هم بهتر از زاهدی نیست و این بازیکن که در دیدار مقابل صنعت نفت آبادان و استقلال تاجیکستان (بازی برگشت) از ابتدا در ترکیب پرسپولیس حضور داشت بهترین امتیازی که کسب کرد نمره ۶.۳ بود؛ با این نکته که در بازی با استقلال تاجیکستان هیچ شوتی به سمت دروازه حریف نزد و در دیدار با صنعت نفت آبادان هم دو شوت زد که یکی از آن‌ها در چارچوب بود اما گلی برای پرسپولیس به همراه نداشت.

باهویی و زاهدی هر دو از مهاجمان باسابقه در فوتبال به شمار می‌روند که سابقه حضور در چند لیگ از کشورهای مختلف را داشته‌اند اما با نحوه بازی خود در پرسپولیس نتوانسته‌اند رضایت هواداران و کارشناسان را به همراه داشته باشند و باید دید پرسپولیس پس از تعطیلی لیگ برتر به دلیل بازی‌های تیم ملی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ می‌تواند به‌روزهای خوب خود بازگردد یا خیر.

نکته دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد این است که این دو بازیکن در چهار دیدار اخیر پرسپولیس روی‌هم‌رفته پنج شوت به سمت دروازه حریفان شلیک کرده‌اند که دو شوت آن‌ها در چارچوب بوده اما سودی برای پرسپولیس به همراه نداشته است.

انتهای خبر/

منبع: مهر

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از