حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1403/01/30 شمسی | 2024/04/18 میلادی

ارزیابی عملکرد تیم ملی تنیس روی میز بانوان

ارزیابی عملکرد تیم ملی تنیس روی میز بانوان

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان تأکید دارد که هدفش از حضور در مسابقات قهرمانی جهان به‌واسطه بردهای به‌دست‌آمده در گیم و بازی و همچنین ارتقای جایگاه از رده ۵ به ۴ محقق شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، حمیده ایرانمنش سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان با یادآوری اینکه هدفی که پیش‌ازاین برای تیمش از حضور در مسابقات تیمی فینال قهرمانی جهان متصور بود، در مورد نتایج به‌دست‌آمده توضیح داد.

وی گفت: در دوره پیشین رقابت‌های تیمی فینال قهرمانی جهان، تیم بانوان نتیجه تمام دیدارهای خود را سه به صفر واگذار کرد. برای این دوره مسابقات که انتخابی المپیک هم به‌حساب می‌آمد صرفاً به دنبال عملکرد بهتر بودیم، هدفمند کارکردیم و صعود تدریجی در مسابقات را دنبال کردیم.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز با اشاره به ترتیب دیدارهای برگزار شده تیمش در بوسان کره جنوبی، خاطرنشان کرد: در نخستین دیدار به مصاف آفریقای جنوبی رفتیم و این تیم که در رنکینگ جهانی ۵ پله بالاتر از خودمان بود را شکست دادیم. این در حالی بود که بازیکنان آفریقای جنوبی ازنظر رتبه‌بندی انفرادی هم موقعیتی بهتر از بازیکنان ما داشتند با این سه بر صفر شکستشان دادیم.

ایرانمنش با یادآوری اینکه دومین دیدار تیم ملی بانوان برابر ژاپن برگزار شد، ادامه داد: ترکیب تیم را با توجه به شناختی که از ژاپنی‌ها داشتیم، انتخاب کردم. مهشید اشتری ستاره تیم ایران در این بازی بود که خیلی فراتر از انتظار کار کرد. مهشید با رتبه‌بندی ۷۰۸ در مسابقات شرکت داشت اما حریف ژاپنی او صاحب رنکینگ ۱۸ دنیا بود بااین‌حال مهشید رقابتی نزدیک داشت و با دو اختلاف امتیاز آن را واگذار کرد.

وی افزود: در این بازی از ترکیب جوان‌تری بهره بردم تا بتوانند کسب تجربه کنند. سراجی با نفر پنجم جهان در این دیدار رقابت کرد اما خیلی خوب کار کرد. عملکردی که تیم و بازیکنان جوانمان در این بازی داشتند، من را امیدوارتر کرد.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان خاطرنشان کرد: لوکزامبورگ با رنکینگ ۱۸ جهان سومین حریفانمان بود. در دوره پیشین مسابقات قهرمانی جهان مقابل این تیم سه به صفر باخته بودیم اما در این دوره با بردی که شهسواری در یک گیم به دست آورد، سه‌به‌یک بازنده شدیم. در کل بازیکنان مقابل این تیم خیلی خوب کار کردند و حتی در یک گیم هم در آستانه برد بودیم. مقابل لوکزامبورگ باختیم اما با توجه به جایگاه این تیم و نتیجه دوره قبل، از عملکرد بازیکنان و نتیجه نهایی راضی بودم.

ایرانمنش با یادآوری اینکه برزیل تیم چهاردهم جهان آخرین حریف تیمش در مرحله مقدماتی مسابقات تیمی فینال قهرمانی جهان بود، خاطرنشان کرد: در شرایطی مقابل این تیم قرار گرفتیم که برزیل به جز ژاپن، مقابل دو حریف دیگر برنده شده بود. در این بازی ندا در دو بازی مقابل دو خواهر که رنکینگ‌های ۸۸ و ۲۲ را داشتند، قرار گرفت. شیما صفایی هم بازی انفرادی خود را ۳ به ۲ واگذار کرد درحالی‌که می‌توانستیم حداقل برنده این گیم باشیم.

وی تصریح کرد: درمجموع با توجه به شرایط و حساسیت مسابقات و جایگاه حریفانمان، ملی پوشان عملکرد قابل قبولی داشتند و از عملکرد آن‌ها رضایت دارم. گفته بودم که برای حفظ و ارتقای رنکینگ و در کل عملکردی بهتر نسبت به قبل در مسابقات شرکت می‌کنیم و همین هم شد چون هم‌بازی و هم گیم برده داشتیم. دوره قبل پنجم مقدماتی شدیم و در این دوره جایگاه چهارم را گرفتیم. قطعاً این عملکرد در رنکینگ جهانی تأثیر خود را خواهد داشت.

ایران‌منش با یادآوری اینکه ۶ سال است به‌عنوان مربی (۲ سال) و سرمربی (۴ سال) کنار تیم ملی تنیس روی میز بانوان است، گفت: وقتی تیم را در اختیار گرفتم رنکینگ ۵۳ جهان را داشت و الآن در رده ۳۵ جهان هستیم. امیدوارم در رنکینگ جهانی جدید جایگاهی بهتر را داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان با ابراز امیدواری از اینکه این تیم برای دوره آتی رقابت‌های تیمی فینال قهرمانی جهان هم مجوز ورود به مسابقات را کسب کند، خاطرنشان کرد: برای دوره آتی صعود از مرحله مقدماتی هدف است.

وی در مورد برنامه‌های پیش روی تیم ملی تنیس روی میز بانوان برای کسب سهمیه المپیک گفت: ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت رقابت‌های آسیای میانه در ازبکستان برگزار می‌شود. با دو بازیکن در این رقابت‌ها شرکت می‌کنیم به این امید که بتوانیم برای سومین دوره کسب سهمیه کنیم. البته که کار واقعاً سخت نیست. اما امیدواریم.

ایرانمنش تأکید کرد: مرحله برگشت لیگ که در همین اسفند (۱۵ تا ۱۹) برگزار می‌شود یک میدان برای آماده‌سازی ملی پوشان به‌حساب می‌آید. مهشید اشتری قرار است طی دو مرحله در پروتوری به میزبانی لبنان شرکت کند. شهسواری، صفایی و همین اشتری به پروتورهایی به میزبانی آلمان، چک و ... اعزام می‌شوند.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان در پایان گفت: برخی باخت‌ها و اینکه نتیجه برخی گیم‌ها که نزدیک دنبال می‌شود را واگذار می‌کنیم به خاطر تجربه کم از حضور در مسابقات است که باعث می‌شود نتوانیم امتیازهای آخر را از آن خود کنیم. امیدوارم با توجه بیشتر به تنیس روی میز و ورود اسپانسر شرایط برای حضور بیشتر در مسابقات فراهم شود.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از