حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/12/10 شمسی | 2024/02/29 میلادی

استقبال رسمی آیت‌الله رئیسی از رئیس جمهور کوبا

استقبال رسمی آیت‌الله رئیسی از رئیس جمهور کوبا

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح روز دوشنبه در مجموعه فرهنگی_تاریخی سعدآباد از «میگل دیاز کانل» رئیس‌جمهور کوبا به‌صورت رسمی استقبال کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، میگل دیاز کانل رئیس‌جمهور کوبا بامداد دوشنبه با استقبال بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و کوبا وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

«میگل دیاز کانل» رئیس‌جمهور کوبا به دعوت رسمی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و پس از ۲۲ سال از آخرین سفر فیدل کاسترو رئیس‌جمهور فقید این کشور در صدر هیئت عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی به تهران سفرکرده است.

پس از مراسم استقبال رسمی و معارفه هیئت‌های همراه، ملاقات خصوصی روسای دو کشور، نشست مشترک هیئت‌های عالی‌رتبه و مراسم امضای اسناد و تفاهم‌نامه‌های همکاری برگزار می‌شود و سپس دو رئیس‌جمهور در نشست مطبوعاتی مشترک نتایج و دستاوردهای رایزنی‌های فی‌مابین را تشریح خواهند کرد.

میگل دیاز کانل در جریان این سفر علاوه بر دیدار رسمی با آیت‌الله رئیسی دیدارهایی نیز با برخی مقامات عالی‌رتبه کشورمان خواهد داشت و از نمایشگاه توانمندی‌ها و آخرین دستاوردهای فناورانه جمهوری اسلامی ایران و نیز انستیتو پاستور که در عرصه‌های پزشکی و دارویی با کوبا همکاری دارد، بازدید خواهد کرد.

پس از سفر فیدل کاسترو رئیس‌جمهور فقید کوبا در خردادماه سال ۱۳۸۰، این نخستین سفر رئیس‌جمهور این کشور به ایران است.

خرداد ماه امسال آیت‌الله رئیسی در قالب سفر منطقه‌ای به آمریکای لاتین پس از ۱۲ سال به دعوت رسمی همتای کوبایی خود به هاوانا سفرکرده بود که در جریان این سفر شش سند و تفاهم‌نامه همکاری در بخش‌های قضایی، همکاری‌های جامع سیاسی، مناسبات گمرکی و مشارکت در حوزه فناوری اطلاعات به امضای مقامات عالی‌رتبه دو کشور رسیده بود.

انتهای خبر/

منبع: ایرنا

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از