حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/09/12 شمسی | 2023/12/03 میلادی
با هدف آشنایی با دستاوردها انجام گرفت؛

اعزام دانشجویان دانشگاه لرستان به اردوی راهیان پیشرفت

اعزام دانشجویان دانشگاه لرستان به اردوی راهیان پیشرفت

جمعی از دانشجویان دانشگاه لرستان به اردوی راهیان پیشرفت اعزام شدند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی دانشگاه لرستان، با هماهنگی انجام شده بیش از ۵۰ دانشجو به اردوی راهیان پیشرفت با محوریت بازدید دانشجویان از مجتمع کشت و صنعت و گردشگری فجر صفا لرستان اعزام شدند.

 کشت و صنعت در مساحتی بالغ بر یک‌هزار و ۸۶۰ هکتار با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خارجی و داخلی ایجاد شده که عمده فعالیت‌های این مجموعه شامل گیاهان دارویی به مساحت سه هکتار است که به منظور حفاظت و پرورش تنوع ژنتیکی گیاهان و ایجاد بانک ژن، انواع گیاهان دارویی محض، صنعتی، سنتی و درختچه‌های دارویی کشت می‌شود.

همچنین در بخش کشاورزی، دارای انواع نهال میوه، زینتی، محصولات گلخانه (که به شکل کاملاً مکانیزه انواع مختلف گوجه فرنگی و فلفل تولید و صادر می‌شود) باغ‌های انار، انگور و انجیر است و در بخش فرآوری این بخش انواع اسانس، سرکه، رب، کشمش تولید و عرضه می‌شود.

در بخش دامپروری نیز ضمن پرورش و اصلاح‌نژاد انواع دام نظیر بز کوهی، بز، گوسفند، بوقلمون، اسب و... فرآورده‌های دامی متنوع تولید می‌شود و در حوزه گردشگری نیز یکی از بخش‌های قابل توجه این مجموعه عظیم گردشگری است که دارای هتل‌ها، رستوران، آلاچیق‌ها است که هر روز بر وسعت آن افزوده می‌شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از