حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/12/10 شمسی | 2024/02/29 میلادی
نماینده نجف‌آباد در مجلس مطح کرد:

اهمیت مشارکت در انتخابات از بُعد بین‌المللی

اهمیت مشارکت در انتخابات از بُعد بین‌المللی

نماینده نجف‌آباد در مجلس گفت: هرچقدر که مردم در صحنه انتخابات گسترده‌تر و پرشورتر حضور پیدا کنند، مجلسی که تشکیل می‌شود نیز قدرت و تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات پیشروی مجلس در یازدهم اسفندماه، اظهارداشت: ثبات در اقتصاد و معیشت مردم یک گام مؤثر برای ارتقای امیدواری مردم و افزایش مشارکت در انتخابات به شمار می‌رود.

وی افزود: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات از بعد بین‌المللی حائز اهمیت است؛ دشمن برای ایجاد انشقاق‌های داخلی و گسل‌هایی که می‌تواند مردم را از آمدن پای صندوق‌های رأی منصرف کند، برنامه دارد تا بعد با نیامدن مردم پای صندوق‌های رأی گسل‌های جدیدی ایجاد کند پس مردم باید این نکات را در نظر بگیرند.

نماینده نجف‌آباد در مجلس ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون اساسی، بخش اعظمی از ارکان نظام ما بر اساس آرای مردم شکل‌گرفته است. از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد برگزاری مکرر انتخابات بوده و به‌طور میانگین هرسال یک انتخابات داشته‌ایم. این نشان‌دهنده عزم و اراده نظام جمهوری اسلامی ایران برای بهره‌گیری از آرای مردم در شکل دادن به ارکان نظام است.

ابوترابی در ادامه با بیان اینکه از سوی دیگر برگزاری انتخابات نشان‌دهنده پشتوانه مردمی نظام است، گفت: آنچه به‌عنوان عامل مؤثر در مشارکت مردم در انتخابات به شمار می‌رود، آگاهی بخشی به مردم در این زمینه است که آرای آن‌ها می‌تواند چه تأثیری در سرنوشت آن‌ها داشته باشد.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس اظهار کرد: همچنین مشارکت حداکثری مردم در انتخابات سبب تقویت قدرت ملی می‌شود. از سوی دیگر هرچقدر که مردم درصحنه انتخابات گسترده‌تر حضور پیدا کنند، نهادهایی که تشکیل می‌شود نیز قدرت و تأثیرگذاری بیشتری خواهند داشت.

ابو ترابی تصریح کرد: هرچقدر مردم با آگاهی بیشتر درصحنه انتخابات حضور پیدا کنند و انتخاب‌های بهتری از بین گزینه‌ها داشته باشند، سبب می‌شود نهادی که با رأی مردم شکل می‌گیرد از افراد مؤثرتر، متخصص‌تر و سالم‌تر تشکیل شود؛ زمانی که مجلس از افراد شایسته و توانمندتر تشکیل شوند، می‌توانند گام‌های بلندتر و مؤثرتری برای حل مشکلات مردم و تصمیم‌گیری بهتر در صحنه اداره کشور چه در حوزه قانون‌گذاری و چه در حوزه نظارت بردارد.

وی در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات توطئه بدخواهان علیه نظام اسلامی را خنثی می‌کند؛ همچنین فشار کشورهای معاند برای جلوگیری از پیشرفت کشور در حوزه‌های مختلف ازجمله حوزه سیاسی و اقتصادی را کاهش خواهد داد.

نماینده نجف‌آباد در مجلس در پایان با بیان اینکه همه باید دست‌به‌دست هم دهیم تا مشارکت در انتخابات بالا رود، گفت: همه گروه‌های سیاسی و همه افرادی که مسئولیتی بر عهده‌دارند و یا تریبونی در دست دارند باید برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات تلاش کنند.

انتهای‌ خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از