حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/05 شمسی | 2024/02/24 میلادی
سرمربی تیم بسکتبال فولاد:

بازیکنانم حالا اعتمادبه‌نفس دارند

بازیکنانم حالا اعتمادبه‌نفس دارند

سرمربی تیم بسکتبال فولاد هرمزگان بعد از کسب اولین برد تیمش در لیگ برتر گفت: خاصیت برد این است که اعتمادبه‌نفس می‌آورد، بازیکنان من هم حالا با این پیروزی اعتمادبه‌نفس دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، تیم بسکتبال فولاد هرمزگان شامگاه یکشنبه در هفته چهاردهم مسابقات لیگ برتر باشگاه‌های کشور مقابل رعد پدافند هوایی به برتری دست‌یافت. این نخستین برد این تیم در این فصل از رقابت‌ها بود که بعد از سیزده باخت متوالی به دست آمد.

رضا هنگام پور سرمربی تیم فولاد هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در مورد این بازی و آنچه منجر به کسب نتیجه از این بازی شد، گفت: به نظرم باید ابتدا به این موضوع پرداخت که چه شد که چند دیدار متوالی را بااینکه شانس پیروزی داشتیم، از دست دادیم و نتوانستیم از آن‌ها نتیجه بگیریم.

وی تصریح کرد: بعضاً تیمی وارد شرایطی می‌شود که متحمل بافت‌هایی می‌شود که حقش نیست، این شرایط باعث می‌شود که دیدارهای آن تیم از حالت نرمال خارج شود چون در هر بازی استرس چاشنی کار بازیکنان می‌شود. آن‌ها با ذهنیت از دست دادن دوباره نتیجه بازی و ترس از آن وارد زمین می‌شوند و همین مسئله باعث می‌شود عدم نتیجه‌گیری ادامه‌دار شود. این روندی بود که گریبان‌گیر فولاد هرمزگان شد.

سرمربی تیم بسکتبال فولاد هرمزگان تاکید کرد: ترس از باخت همواره با فولاد هرمزگان بود. چون بعد از چند هفته صاحب بردی نشده بودیم، دیدارهایمان همراه با استرس شده بود و دقیقا همین مسئله کار را سخت‌تر می‌کرد. ما نیاز داشتیم برنده یک بازی شویم تا این ترس از بین برود. رسیدن به این پیروزی خیلی دیر اتفاق افتاد در حالی که در دیدارهای اخیر بازیکنانم خیلی هم خوب کارکردند اما همان ترس باعث می‌شد که نتوانند از بازی خوب خود، نتیجه هم بگیرند.

هنگام پور با اشاره به دو دیدار اخیر تیم فولاد هرمزگان که برابر مهرام و نفت برگزار شد، خاطرنشان کرد حریفان‌مان تیم هایی مدعی و باسابقه در لیگ برتر بودند با این حال در رقابت با مهرام بازیکنانم خیلی خوب کارکردند طوری که ۱۸ امتیاز هم پیش افتادند. در رقابت با نفت هم به حدی خوب بودیم که با تنها یک اختلاف امتیاز باختیم.

وی با اشاره به دیدار برابر رعد پدافند هوایی که با کسب نخستین برد برای تیمش همراه بود، گفت: رعد تیم نظامی و سخت‌کوشی است اما بازیکنانم به گونه ای مقابل این تیم قرارگرفتند که از همان ابتدا توانستند بسکتبال برتر خود را دیکته کنند. نیمه اول را با اختلاف ۱۵ امتیاز بردیم این در حالی بود که شرایط دو تیم به لحاظ بازیکن متفاوت بود.

سرمربی تیم فولاد هرمزگان در این زمینه ادامه داد: رعد یک بازیکن جدید در ترکیب داشت که در ریباند و زیر حلقه خیلی کمک حال هم تیمی هایش بود؛ اما من یکی از بازیکنمان را در اختیار نداشتم. باوجود این شرایط بالاخره بر آن ترس همیشگی غلبه کردیم و مزد بازی برترمان را گرفتیم.

هنگام پور گفت: این پیروزی اگرچه دیر به دست آمد اما حتما تاثیر مثبتی در شرایط ما خواهد داشت. خاصیت پیروزی این است که در هر شرایطی و در هر مقطعی باعث تقویت اعتمادبه‌نفس می‌شود. این پیروزی حتما اعتمادبه‌نفس تضعیف‌شده بازیکنانم را تقویت می‌کند و کمک می‌کند تا در دیدارهای آتی بسکتبال خودشان را بازی کنند. خودِ واقعی‌شان باشند و همین مسئله آن‌ها را به نتیجه‌گیری نزدیک‌تر می‌کند.

سرمربی تیم بسکتبال فولاد هرمزگان بابیان اینکه مس رفسنجان حریف آتی تیمش است، گفت: مس ترکیب جوانی در اختیار دارد. خاصیت جوانی این تیم به گونه ای است که بعضا خیلی باانگیزه و خوب هستند و گاهی نه ما میزبان این بازی هستیم و امیدوارم بتوانیم از شرایط میزبانی برای یک پیروزی دیگر استفاده کنیم.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از