حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/12/09 شمسی | 2024/02/28 میلادی
فلاحی مطرح کرد:

بانک‌ها همکاری برای اعطای وام مسکن روستایی نداشتند

بانک‌ها همکاری برای اعطای وام مسکن روستایی نداشتند

سخنگوی کمیسیون تحقیقات مجلس با اشاره به عدم اجرای برخی طرح‌ها در ساخت و ساز مسکن، گفت: بانک‌ها همکاری مناسبی برای اعطای وام مسکن روستایی نداشتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، احمد حسین فلاحی، سخنگو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در زمینه میزان پیشرفت پروژه‌های مسکن ملی و آخرین وضعیت ساخت‌وساز مسکن به‌خصوص در روستاها، اظهارداشت: باتوجه‌به اینکه ساخت‌وساز خانه در روستاها بر عهده بنیاد مسکن است، وضعیت ساخت‌وساز و تعمیرات و نوسازی مسکن‌های در روستاها وضعیت بهتری نسبت به شهرها را شاهد هستیم.

 

مشکلات تامین زمین هنوز در برخی روستاها پابرجاست

این نماینده مجلس افزود: در برخی از روستاها اطراف همدان (حوزه استحفاظی این نماینده) با مشکلاتی در حوزه تأمین زمین مواجه هستیم که برای این مهم پیگیر تغییر کاربری اراضی عمومی و منابع طبیعی برای افزایش ساخت مسکن روستایی هستیم.

وی گفت: طرح‌هایی نیز در روستاهای برخی حوزه‌های انتخابیه با وجود نیاز، مورد بررسی و اصلاح قرار نگرفته است و در اجرای برخی طرح‌ها در عمده شهرها از برنامه‌های حوزه ساخت‌وساز عقب هستیم و در مجلس به دنبال اجرای وظایف نظارتی برای به‌نتیجه‌رسیدن این طرح‌ها هستیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی مسکن روستایی نیز که می توانست بخشی از مشکل را حل نماید، هنوز به مردم تحویل نشده و بانک‌ها همکاری مناسبی در این زمینه نداشته‌اند.

انتهای خبر/

منبع: دانا

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از