حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/03/06 شمسی | 2024/05/26 میلادی
فرازی از وصیتنامه شهید احمد سبزی؛

تا آخرین قطره خونم از اسلام دفاع می‌کنم

تا آخرین قطره خونم از اسلام دفاع می‌کنم

شهید احمد سبزی در وصیتنامه خود نوشته است: با این زبان و بیان ناقابلم می‎گویم که هیچ چیز به جز مکتبم مرا وادار نکرد که در جبهه‌ها بروم و حاضرم تا آخرین قطره خونم از اسلام دفاع کنم.

به گزارش سفیرافلاک، شهید احمد سبزی ۲۵ خردادماه سال ۱۳۴۱ در روستای رشیدی از توابع شهرستان ازنا از پدری به نام صفرعلی و مادری به نام آسیه متولد شد و تحصیلات خود را تا اول متوسطه ادامه داد.

در دهم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۶۱ در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به سر به مقام شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش را در زادگاهش شهر ازنا به خاکر سپردند.

در وصیتنامه شهید احمد سبزی آمده است: «اینجانب احمد سبزی که این چند کلمه را عرض می‌نمایم آماده برای جبهه جنگ علیه صدامیان هستم و شاید هم همه شما کمابیش بدانید که همین فرزندان شما هستند که در جبهه‌ها می‌‎جنگند و همین‌طور دومین سالی می‌‎باشد که در راه این انقلاب اسلامی به رهبری امام امت این بت‌شکن زمان مشغول فعالیت هستم البته اگر خداوند قبول نماید.

و چون رهبر اولیه ما حضرت محمد(ص) بوده و ما آن حضرت را به پیامبری قبول داریم پس بعد از آن حضرت هم نائبانی هستند که دین مقدس اسلام توسط همین نائبان به مردم جهان معرفی می‌گردد و همان‌طوری که در آیه ۵۹ سوره نساء آمده است: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا أَطِيعُوا اللَّهَ وَأَطِيعُوا الرَّسُولَ وَأُولِي الْأَمْرِ مِنْكُمْ» که به قول قرآن اطاعت کردن از پیامبران و نائبان آنها و کسانی که درباره اسلام آگاهی دارند بر ما واجب است و حال آنکه در این زمان نائب بر حق امام زمان بر ما حکومت دارند بر ما واجب است که از این رهبر اطاعت کنیم.

و ما سربازان نائب امام عصر با زبان گویای خود دوباره با حسین تجدید پیمان می‌بندیم و می‌گوییم حسین جان! اگر در کربلا نبودیم اما اکنون هستیم که تو را یاری نمائیم و دین تو را یاری کنیم و دوباره به «هل من ناصر ینصرنی» حسین(ع) لبیک گفته و می‌شتابیم در جبهه‌های جنگ که دین تو و مکتب تو را ای حسین جان یاری نمائیم.

و ای امام عزیز! با این زبان و بیان ناقابلم می‌گویم که هیچ چیز به جز مکتبم مرا وادار نکرد که در جبهه‌ها بروم و حاضرم که تا آخرین قطره خونم از اسلام دفاع کنم و من اگر هزار جان هم می‌‎داشتم حاضر بودم که در راه تو ای خدای مهربان و دین اسلام فدا کنم.

چند کلمه‌ای هم از این خلقی‌‎ها بگویم که دل امام امت و ملت حزب‌الله از این ضدخلق‌ها پُر از خون است به این خلقی‌‎ها بگوئید که از خلقی‌ها شما در کدام سوراخ موش خزیده‌اید که در کردستان و خوزستان ملت بی‌دفاع ما را به گلوله توپ و بمباران‌های هوایی بسته‌اند. آیا باز هم می‌‎توانید سر ملت کلاه بگذارید که در روستاها می‌روید و از فعالیت‌های جهاد و دیگر ارگان‌ها جلوگیری می‌‎کنید اگر شما طرفدار خلق هستید، بیائید در جبهه‌ای که فرزند ۱۲ ساله این خلق می‌‎جنگد، بجنگید چرا در داخل شهرها اغتشاش می‌کنید.

یک چند کلمه‌ای هم با ملت حزب‌‎لله ایران صحبت کنم؛ شما ملت حق بسیاری در گردن ما رزمندگان دارید و زبان من آن‌قدر بیان ندارد که از شما تشکر کنم فقط شما ملت بکوشید تا با یاری خداوند منافقین را از دنیا ریشه‌کن کنید و شما با تکیه بر بازوی ولایت‌فقیه این کار را می‌توانید انجام دهید و همیشه گوش به سخنان رهبر باشید.

چند کلمه‌ای هم با پدر و مادرم صحبت کنم، سلام بر تو ای پدر مهربان و ای مادر گرامی! درود خدا و پیامبرش بر شما پدر و مادرها که این‌قدر مشتاق دفاع از اسلام هستید و شما پدر و مادرها هستید که با نثار مال و جان فرزندان خود ضامن پیروزی این انقلاب اسلامی هستید.

پدر و مادر! می‌دانم دوری من برایتان سخت است ولی دیگر چاره‌ای نیست ماها باید از این انقلاب پاسداری کنیم که آیندگان ما افرادی مسلمان واقعی باشند و زمینه را برای ظهور حضرت مهدی(عج) آماده سازید ولی اگر من شهید شدم پدر جان و مادر! مبادا پیش منافقین برای من گریه کنید زیرا این گریه شما باعث خوشحالی منافقین می‌شود، نمی‌گویم گریه نکنید، گریه کنید زیرا برای شهید گریه کردن ثواب دارد اما آهسته آهسته که کسی نشنود.

پدرجان! اگر به یاد من افتادی به یاد حضرت امام حسین(ع) در روز عاشورا بیفتید که روز عاشورا امام حسین(ع) با چه روحیه‌ای بالای سر علی‌‎اکبر(ع) آمد و تو ای مادر! اگر مرا یاد کردی و به یاد من افتادی به یاد ام‌لیلا مادر علی‌اکبر(ع) بیفتید و ببین که مادر علی‌اکبر(ع) هم گریه کرد فقط خدا را شکر کرد، اگر من عمه دارم علی‌‎اکبر(ع) هم داشت، اگر من خواهر دارم علی‌‎اصغر(ع) هم داشت.

صحبت‌ها زیاد است، دیگر چند کلمه‌ای بیش عرض نمی‌نمایم و این را هم به تمامی برادران و خواهران حزب‌الله در سراسر دنیا عرض می‌‎کنم که ای عزیزان! شما را به خون شهدا قسم می‌‎دهیم که پیام شهدا را عمل کنید و می‌‎بینم که شهدا چه گفتند، آنها همیشه می‌گویند که گوش به حرف رهبر باشید و پیرو ولایت‌فقیه باشید و از ارگان‌های انقلابی پشتیبانی کنید».

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از