حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/09/12 شمسی | 2023/12/03 میلادی

ترافیک پروازهای تسلیحاتی آمریکا برای رژیم صهیونیستی

ترافیک پروازهای تسلیحاتی آمریکا برای رژیم صهیونیستی

آمریکایی‌ها در حال تجهیز جدی ارتش صهیونیستی هستند و بر این اساس پایگاه‌های مختلف آمریکایی مبدأ پروازهای ترابری به مقصد سرزمین‌های اشغالی بوده است.

به گزارش سفیرافلاک، بر اساس اخبار واصله از مرکز ترافیک هوایی بین‌المللی، طی چند روز گذشته ارتش آمریکا با استفاده از هواپیماهای ترابری، پروازهای متعددی از مبدأ اروپا و آمریکا به مقصد اراضی اشغالی فلسطین به‌منظور کمک و ارسال تجهیزات انجام می‌دهد.

بنا بر اعلام منابع آگاه منطقه‌ای این پروازها که توسط هواپیماهای ترابری نظامی ارتش آمریکا و به دستور مقامات ارشد دفاعی این کشور انجام می‌شود، انواع تسلیحات و تجهیزات نظامی موردنیاز صهیونیست‌ها را به سرزمین‌های اشغالی منتقل می‌کنند.

کارشناسان نظامی معتقدند این اتفاق از چند جهت قابل‌توجه است: اول آنکه ارتشی که مدعی قدرتمندترین ارتش منطقه بود پس از درگیری با چند گروه مقاومت نیازمند تأمین تسلیحات از آمریکا شده است و دوم اینکه نقش‌آفرینی آمریکایی‌ها در فرماندهی و تأمین تسلیحات جنگی برای صهیونیست‌ها جالب‌توجه است.

نخستین‌بار نیست که صهیونیست‌ها تسلیحات و تجهیزات نظامی مورد نیاز خود را از آمریکا دریافت می‌کنند. پیش‌تر نیز، اخبار تجهیز ارتش رژیم اشغالگر قدس به انواع و اقسام سلاح‌ها و تجهیزات نظامی آمریکایی منتشرشده بود که شاخص‌ترین آن‌ها جنگنده‌های F-15 و F-16 است.

یک نمونه بمب GBU

 بمب‌های سنگرشکن GBU

در جدیدترین اطلاعات اعلام شد که آمریکا از پایگاه‌های العدید قطر، قبرس، یونان و رام‌اشتاین آلمان در حال بارگیری و انتقال بمب‌های سری GBU به‌ویژه GBU-31 از طریق هواپیماهای ترابری خود به رژیم صهیونیستی است.

این بمب‌ها جزو بمب‌های هدایت‌شونده ساخت شرکت بوئینگ آمریکاست که طبق اطلاعات ارائه‌شده توسط ارتش آمریکا، هزینه آن‌ها از انواع سایر بمب‌ها کمتر است. بمب‌های مذکور مخرب‌ترین نوع مهماتی بوده که تاکنون برای تخریب مناطق مسکونی و زیرساخت‌های غزه به‌کاررفته است.

پیش‌تر نیز، منابع آگاه اطلاعاتی منطقه اعلام کرده بودند که ارتش آمریکا به فرماندهی سنتکام دستور داده تا نسبت به انتقال بمب‌های GBU از انبار پایگاه‌هایش مستقر در کشورهای منطقه، برای تجهیز ارتش صهیونیستی علیه مردم فلسطین اقدام کند.

یک نمونه بمب GBU

بر این اساس، سنتکام در وهله اول نسبت به انتقال این بمب‌های خطرناک از مبدأ پایگاه مستقر در امارات متحده عربی اقدام و سپس در مرحله بعد از انبارهایش در پایگاه‌های دیگر کشورهای منطقه استفاده کرده است.

حمایت‌های آمریکا از ارتش صهیونیستی در حالی صورت می‌گیرد که اخیراً نیز تصاویری از جنگنده‌های F-16 اسرائیلی مجهز به بمب‌های قدیمی 750 پوندی M-117 منتشرشده بود که بیانگر کمبود مهمات هدایت‌شونده در نیر‌وی هوایی این رژیم بود.

ناو هواپیمابر جرالد فورد

ناوهای هواپیمابر

روزهای قبل نیز یک فروند ناو هواپیمابر آمریکا نیز خود را به دریایی مدیترانه و نزدیکی ساحل غزه رسانده بود. ناو هواپیمابر آیزنهاور در روزهای آینده به ناو «جرالد فورد» ملحق می‌شود. این ناوها به انواع بالگردها، هواپیماها و تجهیزات و تسلیحات پیشرفته تهاجمی مجهز شده و در صورت نیاز علیه غزه وارد معرکه نبرد خواهند شد.

اعزام یک گروه از نیروی واکنش سریع تفنگداران دریایی ارتش آمریکا به آب‌های نزدیک سواحل فلسطین اشغالی دیگر خبر منتشرشده در خصوص حمایت‌های آمریکا از اسرائیل بود. این نیرو متشکل از ۲ هزار تفنگدار دریایی آمریکا، به دو ناو هواپیمابر این کشور که هم‌اکنون در شرق دریای مدیترانه مستقر هستند، ملحق می‌شوند.

حمایت‌های ماهواره‌ای؛ پرده دیگری پشتیبانی آمریکا از اسرائیل

طی روزهای گذشته نیز اعلام شد که آمریکا با تعداد بسیاری ماهواره تجاری شامل منظومه‌ ماهواره‌ای بزرگی متشکل از سه ماهواره بزرگ و ۱۹ ماهواره کوچک تجاری (جمعاً ۲۲ ماهواره) از روز ۱۶ مهر پا به میدان گذاشته و به‌طور میانگین روزانه حداقل یک‌بار از تمام نوار غزه و اطراف آن تصویربرداری کرده‌اند.

تصاویر ماهواره‌ای به نیروهای رژیم اشغالگر قدس کمک می‌کند تا بتوانند مقرهای حماس و سایر گروه‌های فلسطینی و مسیرهای تردد آن‌ها را ردیابی کرده و تصاویر نقل‌وانتقال نیروهای مقاومت اسلامی را در اختیار بگیرند.

 

دیدار لوید آستین وزیر دفاع آمریکا با یوآو گالانت همتای اسرائیلی خود

 

سفر مقامات آمریکایی به تل‌آویو برای گسترش حمایت‌ها از رژیم اشغالگر

مقامات بلندپایه آمریکایی در جهت حمایت از متحد دیرین خود به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده‌اند؛ از وزیر دفاع و وزیر خارجه گرفته تا رئیس دولت آمریکا. ورود جو بایدن و مقام‌های دولت آمریکا به فلسطین اشغالی در شرایطی انجام‌شده که به گفته کاخ سفید، هدف از سفر او نشان دادن حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی در مواجهه با عملیات نیروهای مقاومت فلسطین است.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا نیز، بامداد جمعه ۲۱ مهرماه وارد تل‌آویو شد. وزیر دفاع آمریکا هدف از این دیدار را تعهد به اطمینان از این دانست که رژیم صهیونیستی به امکانات لازم برای آنچه به گفته این مقام آمریکایی دفاع از خود عنوان‌شده، دسترسی دارد.

 

نشست خبری مشترک آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا نیز یک روز پیش از سفر وزیر دفاع کشور به سرزمین‌های اشغالی نیز با حضور در این منطقه نیز ضمن ابراز حمایت‌ کشور متبوعش از رژیم صهیونیستی تأکید کرده بود؛ تا زمانی که آمریکا باشد اسرائیل هرگز تنها نخواهد بود و همه نوع تسلیحات لازم را دریافت خواهد کرد. «امروز، فردا و هرروز دیگر» که لازم باشد، آمریکا به اسرائیل کمک خواهد فرستاد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از