حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/09/15 شمسی | 2023/12/06 میلادی
کارشناس فوتبال:

تعطیلات لیگ ایران در دنیا کم‌نظیر است

تعطیلات لیگ ایران در دنیا کم‌نظیر است

کارشناس فوتبال گفت: البته در هر تیمی وقتی «پول» نباشد اختلافات و مشکلات به وجود می‌آید.

به گزارش سفیرافلاک، نصرالله عبداللهی در ارزیابی عملکرد تیم فوتبال استقلال در هفته هفتم که منجر به پیروزی این تیم برابر مس رفسنجان شد، اظهارداشت: استقلال توانست از یک اشتباه استفاده کرده و سه امتیاز را از آن خود کند. استقلال در روزی که حسینی بهترین عملکرد را داشت برنده از زمین خارج شد تا موقعیت خود را در جدول بهبود ببخشد.

کارشناس فوتبال در ادامه گفت: اولویت اول و آخر فوتبال ما موفقیت تیم ملی است و همه تلاش می‌کنند تا به هر طریقی به تیم ملی کمک کنیم تا شاهد موفقیت ملی پوشان کشورمان در جام ملت‌های آسیا باشیم؛ اما باید مراقب باشیم که به لیگ هم آسیبی نرسد.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: متأسفانه تعطیلات طولانی صدای تیم‌ها را در آورده و هم باعث ناراحتی تیم‌ها شده و هم لیگ از جذابیت انداخته است. بازیکنان انگیزه خود را از دست می‌دهند و مربیان تیم‌ها هم باید برای آمادگی تیمشان به دنبال بازی تدارکاتی و تمرینات شاداب باشند تا بازیکنان انگیزه خود را از دست ندهند.

این پیشکسوت فوتبال خاطرنشان کرد: این تعطیلات هواداران را هم ناراحت کرده است. آن‌ها دوست دارند تیم‌هایشان هر هفته بازی کنند تا با آمادگی کامل به مصاف حریف بروند نه اینکه یک بازی انجام شود و دوباره لیگ از رونق بیفتد. بعید می‌دانم در هیچ کجای دنیا تا این حد وقفه در لیگ به خاطر تیم ملی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: بنابراین با توجه به اینکه مسئولان برگزاری لیگ می‌دانستند که مسابقات رسمی متفاوتی برای فوتبال ملی ما وجود دارد باید به گونه آیی برنامه‌ریزی می‌کردند که لیگ در زمان بهتری برگزار شود تا این‌همه وقفه نداشته تا تیم‌ها دچار آسیب نشوند، به‌طور حتم بعد از بازگشت تیم ملی فوتبال کشورمان از اردن بازی‌ها فشرده برگزار خواهد شد و این فشردگی می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی بازیکنان شود که بازهم این تیم‌ها هستند که باید تاوان آن را پس بدهند.

عبداللهی با اشاره به برگزاری نشست علی خطیر و جواد نکونام و رفع کدورت‌ها گفت: جلسه فوق‌العاده ایی بود؛ بزرگان استقلال حضور داشتند و تلاش آن‌ها باعث شد تا سوءتفاهم‌ها برطرف شود. استقلال مدت‌ها بود رنگ آرامش را ندیده بود و حواشی تیم را از مسیر اصلی دور کرده بود. البته در این جلسه به نکاتی دیگر هم اشاره شد که موردقبول مدیرعامل و سرمربی قرار گرفت تا ان‌ءشاالله با آرامشی که در تیم به وجود آمده شرایط بهتر شود.

کارشناس فوتبال تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین مشکلات استقلال تأمین منابع مالی است، وقتی پول نباشد مشکلات ناخواسته زیاد می‌شود، بدون پول هیچ تیمی رنگ آرامش را نخواهد دید؛ بنابراین انتظار می‌رود اعضای هیئت‌مدیره هم تلاش خود را بیشتر کنند تا بتوانند پول به باشگاه تزریق کنند. استقلال درگیر بدهی‌های گذشته است، بازیکنان دریافتی زیادی نداشته و نسبت به این موضوع معترض‌اند، بنابراین اعضای هیئت‌مدیره باید رایزنی‌های بیشتری داشته باشند در غیر این صورت اگر برایشان امکان‌پذیر نیست جای خود را به کسانی دهند که بتوانند کمک‌حال استقلال باشند.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از