حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/12/10 شمسی | 2024/02/29 میلادی
رئیس اداره راهداری بروجرد مطرح کرد:

کاهش تلفات جاده‌ای در بروجرد

کاهش تلفات جاده‌ای در بروجرد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بروجرد گفت: تلفات جاده‌ای در بروجرد ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرافلاک، محمد ایرانشاهی در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات مهم راهداری در نیمه اول امسال، اظهارداشت: در نیمه اول امسال روکش آسفالت محورهای بروجرد - اراک، بروجرد - اشترینان و بروجرد – خرم‌آباد به طول ۱۲ کیلومتر با اعتباری بالغ‌بر ۳۰۰ میلیارد ریال انجام شده است، همچنین روکش آسفالت راه‌های روستایی به طول ۲۵ کیلومتر شامل روستاهای چم‌صیدی، کولیدر، اسدخانی، رحیم‌آباد، رضاآباد، برده‌سره با اعتباری بالغ‌بر ۸۰ میلیارد ریال صورت گرفت.

وی افزود: از دیگر اقدامات انجام شده، ترانشه‌برداری و حذف نقاط حادثه‌خیز در محورهای روستایی سنگ‌سفید، بیچون، گوشه محسن‌بن‌علی و محور گردشگری ونایی با عملیات ۸۰ هزار مترمکعب خاکبرداری و همچنین اصلاح پیچ دهکرد در حال اجرا با حجم ۱۰ هزار متر مکعب است.

رئیس اداره راهدای و حمل و نقل جاده‌ای بروجرد تصریح کرد: انعقاد قرارداد نصب نیوجرسی در محور بروجرد - اشترینان به طول ۱۰ کیلومتر با اعتباری بالغ‌بر ۳۰۰ میلیارد ریال منعقد گردیده که تاکنون ۲ کیلومتر از آن اجرا شده و ۳ کیلومتر دیگر نیز تا پایان سال انجام و در مجموع به ۵ کیلومتر می‌رسد.

ایرانشاهی بیان کرد: خط‌کشی راه‌های مواصلاتی به طول ۲۷۰ کیلومتر در محورهای اصلی با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال انجام شده است، علاوه بر این نیز نصب علائم ایمنی و هشداردهنده از جمله نصب استوانه ایمنی، بشکه ایمنی، گل میخ، فلش بتنی، نصب شبرنگ گاردریل، نصب سرعتکاه پلاستیکی، علائم ایمنی و هشداری و تعمیر و مرمت گاردریل با هزینه‌ای بالغ بر ۴ هزار و ۵۰۰ عدد انجام شده است.

وی از بهسازی و پاکسازی حریم راه خبرداد و گفت: این اقدامات شامل اصلاح شیب شیروانی، علف‌زنی، پاکسازی نخاله‌های ساختمانی و صنعتی و همچنین ایجاد قنو به طول ۲۵۰ کیلومتر صورت گرفته و سرویس و نگهداری روشنایی محورهای مواصلاتی به طول ۲۸ کیلومتر از جمله اقداماتی بوده که این اداره انجام داده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بروجرد بیان کرد: نصب برج نوری در محور بروجرد به سمت اشترینان و نهاوند با اعتباری بالغ‌بر ۷ میلیارد ریال انجام شده و  لایروبی ۱۰ دستگاه پل‌ در محورهای مواصلاتی صورت گرفته است.

ایرانشاهی خاطرنشان کرد: با تدابیری که اندیشیده شده است در مجموع ییش از ۵۰ درصد تلفات جاده‌ای در محورهای مواصلاتی شهرستان بروجرد کاهش یافته است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از