حالت تاریک
  • جمعه, 1402/12/04 شمسی | 2024/02/23 میلادی
مدیرکل امور عشایری لرستان:

جشن بزرگ عشایر دهه‌فجر در لرستان برگزار می‌شود

جشن بزرگ عشایر دهه‌فجر در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل امور عشایری لرستان گفت: همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جشن بزرگ عشایر در لرستان برگزار می‌شود.

هوشنگ نورمحمدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک» اظهارداشت: به مناسبت دهه‌فجر برنامه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد که یکی از این برنامه‌ها در حوزه عشایری، برگزاری جشن بزرگ عشایر به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود: این جشن با حضور بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از عشایر در منطقه پل‌زال برگزار خواهد شد که از مسئولان استانی هم دعوت شده تا در این جشن شرکت داشته باشند.

مدیرکل امور عشایری لرستان تصریح کرد: در راستای برگزار این جشن، مسابقات اسب‌سواری و چندین مسابقه ورزشی سنتی برگزار خواهد شد، علاوه بر برگزاری مسابقات سنتی و محلی، پخت نان محلی توسط بانوان عشایر انجام می‌گیرد.

نورمحمدی با اشاره به نقش عشایر در پیروزی انقلاب گفت: عشایر در همه برهه‌ها و زمان‌ها نقش خود را به خوبی ایفا نمودند که در پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کنار سایر ملت ایران تلاش‌های قابل توجهی را انجام دادند، همچنین در دوران دفاع مقدس نیز با تقدیم یک‌هزار شهید، پایبندی خود را به نظام و انقلاب نشان دادند.

وی یادآورشد: برهمین اساس همه باید در راستای خدمت به عشایر، تلاش خود را به کار گیرند چرا که این افراد در عرصه اجتماعی، سیاسی، اقتصادی نقش مهمی در جامعه داشته و باید بهترین خدمات به آن‌ها ارائه شود.

مدیرکل امور عشایری لرستان عنوان کرد: عشایر استان همیشه با ولایت‌مداری و بصیرت در همه صحنه‌ها و عرصه‌ها حضور داشته و در هر شرایطی برای استمرار انقلاب، نقش خود را به خوبی ایفا نمودند و آماده جانفشانی هستند لذا برگزاری جشن بزرگ انقلاب توسط عشایر استان، نشان دهنده ارادت و علاقه عشایر به انقلاب است.

نورمحمدی خاطرنشان کرد: تعداد عشایر لرستان بیش از ۸۳ هزار نفر در قالب ۱۴ هزار خانوار است که در عرصه اقتصادی نیز در جامعه نقش مهمی دارند و در جشن بزرگ انقلاب نیز بخشی از تولیدات خود را در معرض نمایش قرار خواهند داد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از