حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/12/09 شمسی | 2024/02/28 میلادی
فرازی از وصیت‌نامه شهید «ابوطالب مختاری»؛

دنیا عرصه امتحان است

دنیا عرصه امتحان است

شهید «ابوطالب مختاری» در وصیت‌نامه خود نوشته است: دنیا عرصه امتحان است و ما خلق‌ شده‌ایم تا مورد آزمایش و امتحان الهی قرار گیریم، سرای واقعی آخرت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، شهید ابوطالب مختاری سال ۱۳۴۴ در روستای سیاه دول علیا از توابع شهرستان سلسله چشم به جهان گشود. در سال ۱۳۵۷ دوشادوش مردم برعلیه رژیم طاغوت به مبارزه برخاست و اطلاعیه و عکس‌های امام را توزیع می‌نمود. با شروع جنگ تحمیلی راهی جبهه‌های جنوب و غرب شد و در عملیات‌های متعددی حضور داشت. سرانجام در تاریخ پنجم اسفندماه ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی شلمچه به فیض شهادت نائل گردید.

 

وصیت‌نامه شهید:

 بسم الله الرحمن الرحیم

خدایا تو می‌دانی هدفم تو و قرآن و دفاع از اسلام است، وقتی می‌بینم شرق و غرب به میهن عزیزم می‌تازند و همه را به خاک و خون می‌کشند، چگونه بنشینم و به جبهه نروم و به ندای رهبرم لبیک نگویم و ادامه‌دهنده راه سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نباشم.

خداوندا از هیبت و شکوهت بگویم یا از رحمانیتت، یا از نعمت‌های بی‌پایانت، ای خدای رحمان بنگر چگونه دلم از این دنیای فانی بریده، نظر کن که چگونه هوس کوی تو را کرده‌ام و عزم سفر به سویت را دارد.

بارالها قسمت می‌دهم در این دنیا شهادت و آن لحظه موعود که در انتظارش هستم چنان ساز که نام تو در قلبم بگنجد و در آخرت شفاعت آل محمد(ص) را نصیبم گردان.

برادران و خواهران بدانید که اسلام تنها راه نجات و سعادت ماست همیشه به یاد خدا باشید و فرامین او را عمل کنید و از صمیم قلب پشتیبان و مقلد امام و ولایت‌فقیه باشید و همیشه ذکر خدا را فراموش نکنید و نماز را به پادارید و امام را همراهی کنید، اگر این اعمال را انجام دهید فریب شیطان را نمی‌خورید.

دنیا عرصه امتحان است و ما خلق‌شده‌ایم تا مورد آزمایش و امتحان الهی قرار گیریم، سرای واقعی آخرت است و انسان در همه حال باید خدا را در نظر داشته باشد که تمام مشکلات انسان از فراموشی یاد خدا سرچشمه می‌گیرد، تقوا را سرلوحه زندگی خود قرار دهید که قطعاً بر هوای نفس غلبه خواهید کرد. به احکام دین عمل نمایید و خودتان را محدود به زندگی مادی و دنیوی نکنیدو نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد و از خون شهدا محافظت نمائید.

به خدا توکل کنید و از او ظهور آقا امام زمان (عج) را خواستار باشید.

از پدر و مادرم طلب بخشش دارم و اگر راه کربلا باز شد که قطعاً باز می‌شود کوله‌پشتی و لباس‌هایم را در آن قرار داده و کربلا ببرند و تقدیم سالار شهیدان نمایند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از