حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/03/06 شمسی | 2024/05/26 میلادی
فرازی از وصیتنامه شهید محمد چراغی؛

راه سعادت‌بخش حسین(ع) را ادامه دهید

راه سعادت‌بخش حسین(ع) را ادامه دهید

شهید محمد چراغی در وصیتنامه خود نوشته است: راه سعادت‌بخش حسین(ع) را ادامه دهید و زینب‌وار زندگی کنید.

به گزارش سفیرافلاک، در وصیتنامه شهید محمد چراغی آمده است: چه صحنه‌ای فرشتگان ندا دهند که همرزمان ابراهیم، همراهان موسی، هم‌دوستان عیسی، هم‌کیشان محمد، هم‌سنگران علی، هم‌فکران حسین، همگامان خمینی از سنگر کربلا آمده‌اند.

چه شکوهی، خدایا به محمد (صلی الله و علیه و آله) بگو که پیروانش حماسه آفریدند به علی (علیه السلام) بگو که از سنگر کربلا آمده‌اند، بگو که شیعیانش قیامت به‌پا کردند و به حسین (علیه السلام) بگو خونش در رگ‌ها همچنان می‌جوشد. بگو از آن خون‌ها سروها روئید.

ظالمان سروها را بریدند. اما باز هم سروها روئید. خدایا نمی‌دانی که چه می‌کشیم. پنداری که چون شمع ذوب می‌شویم. ما از مردن نمی‌هراسیم اما می‌ترسیم بعد از ما ایمان را سر ببرند و اگر سوزیم هم که روشنایی می‌رود و جای خود را دوباره به شب می‌سپارد پس چه باید کرد؟

از یک سو باید بمانیم تا شهید آینده شویم و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند.

هم باید امروز شهید شویم تا فردا بماند و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود.

عجب دردی چه می‌شد امروز شهید می‌شدیم و فردا زنده می‌شدیم تا دوباره شهید شویم. آری همه یاران سوی مرگ رفتند. در حالیکه نگران فردا بودند.

من با امام خمینی میثاق بسته‌ام و به او وفادارم زیرا که او به اسلام و قرآن وفادار است و اگر چندین بار مرا بکشند و زنده‌ام کنند دست از او نخواهم کشید.

راه سعادت‌بخش حسین (علیه السلام) را ادامه دهید و زینب‌وار زندگی کنید.

خدایا بارالها، من ضعیف و ناتوان دوست دارم چشم‌هایم را دشمن در اوج دردش از حلقه در بستان درآورد و دست‌هایم را در تنگه چزابه قطع کند.

پاهایم را در خونین شهر از بدن جدا سازد و قلبم را در سوسنگرد آماج رگبارهایش کند و سرم را در شلمچه از تن جدا نماید تا در کمال فشار و آزار دشمنان مکتبم ببینند که گرچه چشم‌ها، دست‌ها، پاها، قلب، سینه و سرم را از من گرفته‌اند اما یک چیز را نتوانسته‌اند که بگیرند و آن ایمان و هدفم است که عشق به الله و معشوقم به مطلق جهان هستی و عشق به شهادت و عشق به امام و اسلام است.

خدایا جندالله را که با سوگند به ثارالله در لشگر روح الله برای شکست عدوالله و استقرار حزب الله زمینه‌ساز حکومت جهانی بقیه الله است حمایت کن.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از