حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی

رقابت مهدی طارمی و «سون» در آسیا

رقابت مهدی طارمی و «سون» در آسیا

دو ستاره تیم ملی فوتبال ایران و کره جنوبی با آماری مشابه باید در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف حریفان خود بروند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، پس از پایان مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ تکلیف حضور چهار تیم در مرحله نیمه‌نهایی مشخص شد و ایران، قطر، کره جنوبی و اردن باید در این مرحله با هم مسابقه دهند تا تکلیف دو تیم فینالیست این دوره از رقابت‌ها مشخص شود.

مهدی طارمی ستاره تیم ملی فوتبال ایران که بازی با ژاپن را به دلیل محرومیت از دست داد با ۳ گل زده بهترین گلزن کشورمان در جام ملت‌ها به‌حساب می‌آید. طارمی در بازی با امارات دو گل و در دیدار با سوریه تک گل ایران را وارد دروازه حریفان کرد.

در تیم ملی کره جنوبی هم «سون هیونگ مین» کاپیتان و ستاره این تیم در این دوره از مسابقات تاکنون ۳ گل برای تیمش به ثمر رسانده است. به گفته اغلب کارشناسان ایران و کره جنوبی با شکست قطر و اردن فینالیست خواهند شد و هرکدام از آن‌ها با پیروزی در دیدار فینال می‌تواند طلسم دهه‌ها قهرمان نشدن در آسیا را بشکند.

در حال حاضر «آیمن حسین» مهاجم تیم ملی عراق با ۶ گل زده بهترین گلزن مسابقات است و پس از او اکرم عفیف از قطر قرار دارد. با توجه به اینکه سون و طارمی هر دو ۳ گله هستند این دو مهاجم مطرح فوتبال اروپا علاوه بر کسب عنوان قهرمانی در به دست آوردن عنوان آقای گلی مسابقات نیز باهم رقابت دارند و باید دید در پایان کدام از آن‌ها پیروز خواهد شد.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از