حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/12/10 شمسی | 2024/02/29 میلادی

روایت مواجهه سردار سلیمانی با اشرار در «آورتین»

روایت مواجهه سردار سلیمانی با اشرار در «آورتین»

مستند «آورتین» روایتی متفاوت از مواجهه سردار سلیمانی با اشرار شرق و جنوب شرق کشور سه شنبه، ۱۲ دی ماه ساعت ۲۰ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، «آورتین» به کارگردانی حسن وزیرزاده و تهیه‌کنندگی اسرافیل کلیجی، محصول مرکز هنری‌رسانه‌ای رضوان و با موضوع امنیت است که اشاره به نقش مهم و اثرگذار حاج‌قاسم در مبارزه با اشرار و امان دادن به بسیاری از آنها در دهه ۷۰ دارد.

 اسم آورتین اشاره به منطقه‌ای صعب‌العبور و کوهستانی در کرمان دارد که آن زمان مکانی مناسب و امن برای اشرار بود. حاج‌قاسم با درک دشواری وضعیت اقتصادی این اشرار که به دلایل معیشتی و مالی دنبال شرارت رفتند، با فراهم آوردن امکانات کشاورزی و گشودن باب تعامل، سرنوشت بسیاری از آنها و خانواده‌های‌شان را تغییر داد و در مقابل عده‌ای از اشرار که حاضر به پذیرش این تامین و تعامل نبودند، با لشکر ۴۱ سیدالشهدا ایستاد.

این فیلم مستند با استفاده از تصاویر آرشیوی و مصاحبه تلاش کرده تا نقش حاج قاسم در خاتمه دادن به فعالیت اشرار در این منطقه که سابقه‌ای چند ده ساله داشته است را به نمایش بگذارد.

عوامل تولید این مستند ۵۶ دقیقه‌ای عبارتند از: تهیه‌کننده: اسرافیل کلیجی، کارگردان و تدوین: حسین وزیرزاده، تصویربردار: احمد رحمانیان و صدابردار: علی قاضی‌زاده. مستند «آورتین» پیش از این در جشنواره سینما حقیقت حضور داشت و توانست جایزه ویژه «سرباز وطن»، یادبود شهید سردار قاسم سلیمانی را دریافت کند. «آورتین» امشب ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش می‌شود و تکرارش روز بعد ساعت ۹:۳۰ است.

انتهای خبر/

منبع: تسنیم

روایت مواجهه سردار سلیمانی با اشرار در «آورتین»

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از