حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1403/02/05 شمسی | 2024/04/24 میلادی

روزهای سخت استقلال برای حفظ صدرنشینی

روزهای سخت استقلال برای حفظ صدرنشینی

تیم فوتبال استقلال تهران که در صدر جدول لیگ بیست و سوم حضور دارد، برای حفظ این جایگاه کار سختی را تا پایان سال در پیش دارد و باید پنج بازی دشوار را پشت سر بگذارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، تیم فوتبال استقلال تهران در حالی در هفته هفدهم لیگ برتر مقابل ملوان متوقف شد که باید برای حفظ جایگاه و صدرنشینی خود تا پایان اسفندماه تمام بازی‌ها را با موفقیت و پیروزی پشت سر بگذارد.

اسفندماه یکی از حساس‌ترین ماه‌های سال ۱۴۰۲ برای آبی پوشان پایتخت به شمار می‌رود چراکه نتایج رقم خورده در این ماه مسیر آینده این تیم را تا حدودی مشخص کند. هرچند شاگردان نکونام نیم فصل دوم را با یک پیروزی و مساوی آغاز کردند اما در ادامه راه سختی را برای حفظ صدرنشینی دارند.

استقلال تهران چهار دیدار در لیگ برتر مقابل تیم‌های فوتبال سپاهان، استقلال خوزستان، پرسپولیس و هوادار خواهد داشت و در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی نیز مقابل مس رفسنجان قرار خواهند گرفت. مس رفسنجانی که با آمدن محرم نوید کیا و اضافه شدن بازیکنان خارجی جان دوباره‌ای گرفته است و می‌تواند خطرناک باشد.

میانگین هر بازی استقلال در این ماه حدود چهار روز یک‌بار است و این موضوع کار «یوسو سسما» بدن‌ساز آبی‌ها را سخت می‌کند، چراکه باید بازیکنان را با ریکاوری خوب در بالاترین سطح خود نگه دارد. کادر فنی استقلال هم باید با استفاده از تاکتیک‌ها مرور شده در تعطیلات لیگ مقابل رقبای خود حاضر شود، چون زمانی برای تمرینات تاکتیکی نخواهند داشت.

در حال حاضر استقلال با ۳۶ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تیم پرسپولیس با ۳۳ امتیاز در جایگاه دوم ایستاده است. سپاهان هم با دو بازی کمتر نسبت به استقلال و پرسپولیس با ۳۱ امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد، استقلال در صورت شکست مقابل سپاهان تمام معادلات صدرنشینی‌اش برهم خواهد خورد.

برنامه بازی‌های پرسپولیس در اسفند ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

* استقلال - سپاهان؛ هشتم اسفندماه / ‏ ساعت ۱۷:۱۵ ورزشگاه آزادی

* مس رفسنجان - استقلال؛ ۱۴ اسفندماه (جام حذفی) / ‏ ساعت ۱۷ ورزشگاه شهدای مس

* استقلال خوزستان - استقلال؛ ۱۸ اسفندماه / ‏ ساعت ۱۹:۴۵ ورزشگاه غدیر اهواز

* استقلال - پرسپولیس؛ ۲۳ اسفندماه / ‏ ساعت ۲۰ ورزشگاه آزادی

* هوادار - استقلال؛ ۲۷ اسفندماه / ‏ ساعت ۲۱ ورزشگاه دستگردی تهران

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از