حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی

رویارویی هندبال ایران و کره‌جنوبی

رویارویی هندبال ایران و کره‌جنوبی

تیم ملی هندبال مردان ایران دوشنبه‌شب در آخرین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا برای کسب رتبه پنجم و ششمی و برای دومین‌بار به مصاف تیم کره جنوبی خواهد رفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا از ۲۱ دی‌ماه با حضور ۱۶ تیم در منامه بحرین در جریان است. یکشنبه‌شب اول بهمن‌ماه با پایان یافتن مرحله یک‌چهارم نهایی تکلیف چهره تیم‌های راه‌یافته به نیمه‌نهایی و مسابقه رتبه‌بندی تیم‌ها از پنجم تا شانزدهم هم مشخص شد.

تیم هندبال کشورمان که در مرحله مقدماتی با تیم‌های کره جنوبی، نیوزلند و چین هم‌گروه بود با کسب دو برد و یک شکست به‌عنوان تیم دوم راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد.

این تیم در این مرحله با تیم‌های ژاپن، قطر و امارات هم‌گروه بود که درنهایت با قبول دو شکست و یک پیروزی در رده سوم گروه خود ایستاد تا در ادامه رقابت‌ها یک مسابقه دیگر برای کسب رتبه پنجم و ششمی پیش رو داشته باشد.

با توجه به رتبه‌بندی گروه دوم مرحله یک‌چهارم نهایی، تیم هندبال مردان ایران ساعت ۲۱ به‌وقت کشور میزبان برای دومین بار در این رویداد به مصاف تیم کره جنوبی خواهد رفت. تیم کشورمان در مرحله مقدماتی با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ نتیجه را به این تیم مقتدر آسیایی واگذار کرده بود.

با پایان یافتن مرحله دوم، چهار تیم قطر، ژاپن، کویت و بحرین ضمن راه‌یابی به مرحله نیمه‌نهایی جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را کسب کردند.

تیم ایران در دوره قبل این بازی‌ها که در عربستان برگزارشده بود با قرار گرفتن در رتبه چهارم راهی دیدارهای جهانی شده بود.

بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا از ۲۱ دی الی چهارم بهمن‌ماه با حضور ۱۶ تیم در منامه بحرین برگزار می‌شود. چهار تیم اول این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۵ را به دست می‌آورند.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از