حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
رئیس مجلس شورای اسلامی:

رژیم صهیونیستی در جهان منفورتر از گذشته است

رژیم صهیونیستی در جهان منفورتر از گذشته است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز رژیم صهیونیستی در افکار عمومی جهان منفورتر از گذشته است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی امروز (دوشنبه، ۲۰ آذر) اظهارداشت: فرارسیدن سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌فرمان حضرت امام خمینی رحمت‌الله علیه را گرامی می‌داریم.

وی افزود: این شورا به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی قرارگاه فرهنگی کشور است و بر این اساس باید بازآرایی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی جهت مقابله با جبهه فرهنگی دشمن را در دستور کار خود قرار دهد.

قالیباف ادامه داد: ابتکار، خلاقیت توجه به ماهیت مردمی امور مرتبط بافرهنگ و دقت نظر در پایش وضعیت فرهنگی کشور باید همواره موردتوجه این شورا قرار گیرد. توفیق روزافزون این نهاد ریشه‌دار انقلاب اسلامی را از خداوند متعال خواهان هستم.

وی تأکید کرد: همچنین شاهد هستیم که رژیم صهیونیستی با همکاری کامل آمریکا به‌عنوان پشتیبان اصلی و شریک آن‌ها در تمام جنایت‌ها به کشتار مردم بی‌گناه غزه و نابودی زیرساخت‌های حیاتی زندگی مردم ادامه می‌دهد. موتور محرک و عامل اصلی نسل‌کشی در غزه پشتیبانی رسانه‌ای و دیپلماتیک آمریکا از رژیم صهیونیستی است.

قالیباف گفت: حوادث روزهای گذشته ثابت کرد که مردم غزه پیروز واقعی میدان هستند و هیچ اقدامی نخواهد توانست شکست بزرگ و حیثیت بربادرفته رژیم صهیونیستی در واقعه هفتم اکتبر را ترمیم کند. امروز رژیم صهیونیستی در افکار عمومی جهان مراتب منفورتر از گذشته است و تصور قدرت پوشالی آن‌ها حتی در میان دوستانشان از بین رفته است.

وی یادآورشد: مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان از دولت‌های خود انتظار دارند اجازه ندهند ساختارهای غیرعادلانه چون شورای امنیت با لجبازی آمریکا رژیم صهیونیستی را در ادامه نسل‌کشی باز بگذارد. به یاری خدا و همان‌گونه‌ای که مقام معظم رهبری فرمودند مسئله فلسطین به سمت حل شدن حرکت می‌کند و حاکمیت فلسطینی در تمام سرزمین فلسطین تشکیل خواهد شد.

قالیباف تأکید کرد: همچنین از وزارت امور خارجه می‌خواهیم که بر اساس قانون الزام دولت به حمایت همه‌جانبه از مردم فلسطین و قانون مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت فهرست کالاهای مرتبط به شرکت‌هایی که سهامداران اصلی آن شرکت‌های اسرائیلی هستند را اعلام کند و طبق این قانون دولت تمهیدات لازم را برای جلوگیری از واردات این کالاها به عمل آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در این زمینه ضروری است کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیگیر اجرای این قوانین دریافت گزارش‌های لازم از وزارت امور خارجه باشد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از