حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/04/31 شمسی | 2024/07/21 میلادی
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه:

سامانه‌ جمع‌آوری اطلاعات جامع مساجد کشور طراحی‌ شد

سامانه‌ جمع‌آوری اطلاعات جامع مساجد کشور طراحی‌ شد

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در گردهمایی سراسری نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه کشور گفت: سامانه‌ای برای جمع‌آوری اطلاعات جامع مساجد کشور طراحی‌شده که مربوط به فعالیت دور جدید است.

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در بیست و ششمین گردهمایی سراسری نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه کشور که امروز دوشنبه (25 دی ماه) برگزار شد، گفت: آقای رئیس‌جمهور در اوایل مسئولیت حضرت عالی خدمت شما عرض کردیم که بسیاری از مصلی‌های نماز جمعه در کشور به صورت ناتمام باقی‌مانده است. خدا را شاکر هستیم که در ایام مسئولیت شما نسبت به تکمیل مصلی‌ها اهتمام بیشتری نسبت به گذشته وجود دارد و در سفرهای استانی اتفاقات خوبی نیز در حال رقم خوردن است؛ ولی کافی نیست.

وی افزود: امید داریم تا پایان این دوره از مسئولیت شما روند ساخت مصلی‌های نماز جمعه کشور به‌ویژه مصلی‌های بزرگ حداقل بخشی که قابلیت برگزاری نماز داشته باشد به پایان برسد و این نمادی که به عنوان نماد ناکارآمدی در حوزه دینی مقابل چشم مردم وجود دارد، برداشته شود.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: ائمه محترم جمعه کشور به فضل پروردگار مصمم هستند تا مسئله احیا، عمران و آبادانی ظاهری و باطنی مساجد را در دستور کار ویژه خودشان قرار دهند.

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: برای پشتیبانی از این حرکتی که ائمه جمعه در احیای مساجد دارند نیازمند عنایت خاص حضرت عالی و دولت هستیم. البته تقویت بنیه حوزه فرهنگ کشور به‌ویژه در بخش دینی توقع خاص همه ماست که مورد عنایت شما نیز قرار داشته است.

وی در ادامه به طراحی سامانه جمع‌آوری اطلاعات مساجد کشور اشاره کرد و افزود: سامانه‌ای برای جمع‌آوری اطلاعات جامع مساجد کشور طراحی‌شده که مربوط به فعالیت دور جدید است. پیش از این، ما در این زمینه با مشکل مواجه بودیم و از تعداد دقیق مساجد در کشور اطلاعی نداشتیم.

امام جمعه موقت تهران در پایان خاطرنشان کرد: برای مدیریت و سازماندهی مساجد کشور اولین وسیله‌ای که نیاز داشتیم اطلاعات جامع، گسترده و امین بود که به همت دوستان و ائمه جمعه کشور به سرعت تکمیل خواهد شد و توسط شما از این سامانه رونمایی خواهد شد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از