حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/05 شمسی | 2024/02/24 میلادی

ستاره‌های تأثیرگذار گروه سوم جام ملت‌های آسیا

ستاره‌های تأثیرگذار گروه سوم جام ملت‌های آسیا

روزنامه الجزیره قطر در گزارشی از چهار ستاره تأثیرگذار گروه سوم جام ملت‌های آسیا سخن به میان آورد که در میان آن‌ها نام سردار آزمون از تیم ملی فوتبال ایران هم به چشم می‌خورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک» تا آغاز جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قطر زمان زیادی باقی نمانده است. این رقابت‌ها قرار است ۲۲ دی به میزبانی قطر آغاز شود و تیم ملی فوتبال ایران یکی از شانس‌های اصلی کسب عنوان قهرمانی است.

ایران در گروه سوم با تیم‌های امارات، فلسطین و هنگ‌کنگ هم‌گروه است.

روزنامه الجزیره قطر در گزارشی از چهار ستاره تأثیرگذار گروه سوم جام ملت‌های آسیا سخن به میان آورد که در میان آن‌ها نام سردار آزمون از تیم ملی فوتبال ایران هم به چشم می‌خورد.

الجزیره نوشت: سردار آزمون از ایران، علی مبخوت از امارات و عدی الدباغ از فلسطین سه بازیکن شاخص گروه سوم هستند.

این روزنامه قطری درباره آزمون نوشت: او ۲۸ سال سن دارد و یکی از بازیکنان بااستعداد و شاخصی است که تیم ملی فوتبال ایران برای کسب چهارمین قهرمانی خود در آسیا امیدهای زیادی به درخشش او دارد. او در رم بازی می‌کند و لقب مسی ایرانی را یدک می‌کشد چراکه معمولاً به خاطر پاس‌های گل، شم گلزنی بالا و دید خاصی که در میدان دارد برای تیمش چاره‌ساز است. ارزش این بازیکن طبق اعلام ترانسفر مارکت ۱۲ میلیون یورو است. او از بازیکنان موردعلاقه ژوزه مورینیو است و آقای خاص درباره این بازیکن می‌گوید: آزمون از بازیکنانی است که من دوست دارم. او کیفیتی استثنایی دارد و می‌تواند بهتر هم شود.

الجزیره در ادامه نوشت: آزمون در فصل جاری به‌صورت قرضی در رم بازی می‌کند و در ۱۱ بازی توانسته یک گل به ثمر رساند.

 

علی مبخوت

اماراتی‌ها امید زیادی به درخشش این بازیکن دارند. امارات در دور قبل جام ملت‌های آسیا به نیمه‌نهایی صعود کرد اما برابر قطر با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد. مبخوت با ۹ گل زده سومین گلزن تاریخ جام ملت‌های آسیا به شمار می‌آید و با رکورد علی دایی بهترین گلزن تاریخ این رقابت‌ها تنها ۵ گل فاصله دارد. او در ۱۰۹ بازی برای تیم ملی فوتبال امارات ۸۴ گل به ثمر رسانده است. دقت در شوت‌زنی، تمرکز بالا و شم گلزنی مبخوت باعث شده ماشین گلزنی اماراتی‌ها به شمار آید.

 

هوانگ یانگ ۴۰ ساله از هنگ‌کنگ

باوجودآنکه پیرترین بازیکن تیم ملی هنگ‌کنگ است اما مهم‌ترین بازیکن این تیم هم به شمار می‌آید. او ۷۱ بازی ملی در کارنامه دارد که ۱۳ بازی آن در انتخابی جام ملت‌های آسیا است.

 

عدی الدباغ ۲۵ ساله از تیم ملی فلسطین

او یک گلزن و بازی‌ساز بااستعداد است که در تیم اسپورتینگ شارلوا بلژیک بازی می‌کند. او می‌تواند در کارهای هجومی کمک زیادی به فلسطین کند. عدی الدباغ در چند پست هجومی می‌تواند بازی کند.

الدباغ در ۱۸ بازی که برای تیم بلژیکی انجام داده ۵ گل به ثمر رسانده و ۲ پاس گل هم داده است. او ۲۹ بازی ملی در کارنامه دارد و توانسته ۱۰ گل هم به ثمر برساند. پیش‌بینی می‌شود که تعداد گل‌های مهاجم سابق اروکا پرتغال در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ افزایش پیدا کند.

انتهای خبر/

منبع: ایسنا

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از