حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/12/09 شمسی | 2024/02/28 میلادی
رئیس سیمافیلم خبر داد:

شروع پخش سریال «حاج قاسم» از تلویزیون

شروع پخش سریال «حاج قاسم» از تلویزیون

رئیس سیمافیلم گفت: سریال «ترور» که به بخشی از مجاهدت‌های حاج قاسم سلیمانی می‌پردازد از ۱۴ یا ۱۵ دی‌ماه پخش خود را هم‌زمان با سالگرد این سردار شهید آغاز خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، سریال «ترور» روایتی از ماجرای ترور نافرجام حاج قاسم در کرمان را به تصویر می‌کشد. سریالی که از دو سال پیش زمزمه ساخت آن مطرح شد و بالأخره به سرانجام رسید و این روزها مراحل پایانی خودش را طی می‌کند. عوامل سازنده و مدیران تلویزیون پیش‌ازاین نوید پخش این سریال را در ایام سالگرد شهید قاسم سلیمانی داده بودند.

مهدی نقویان رئیس مرکز سیما فیلم در از شروع پخش این سریال در ۱۴ یا ۱۵ دی‌ماه هم‌زمان با سالگرد حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

سریالی که به گفته مجتبی امینی تهیه‌کننده آن، بازیگری نیست که نقش حاج قاسم را بازی کند اما درباره ایدئولوژی و تفکر جهانی حاج قاسم صحبت می‌کند. او به این نکته تأکید کرده بود: «در قصه «ترور» ما در یک مأموریتی هستیم و به شخصیت حاج قاسم نمی‌رسیم. بازیگری نقش سردار سلیمانی را بازی نخواهد کرد. ما در ده‌ها فیلمی که ساختیم، قهرمان‌های مختلفی خلق کردیم و مخاطب با آن‌ها همذات‌پنداری کرد، به آن‌ها علاقه‌مند شده و آن‌ها را پذیرفت و پیگیرشان بود؛ اما در کارهایی از جنس «ترور» (با موضوع سردار سلیمانی)، مخاطب قهرمان را می‌شناسد، شما نمی‌توانید او را به مخاطب معرفی کنید چون او را می‌شناسد. »

رئیس مرکز سیمافیلم همچنین درباره ساخت یک سریال با قالب پرتره و بیوگرافی درباره زندگی حاج قاسم سلیمانی، خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله با کمک و همراهی مکتب سلیمانی ما شاهد یک سریال کامل بیوگرافی از شهید حاج قاسم سلیمانی باشیم. سالی یک سریال و سینمایی بسازیم هم مخاطب می‌بیند و مسیری که هیچ‌وقت تمام‌شدنی نیست.

وی تصریح کرد: کاری که برای اولین بار در رسانه جمهوری اسلامی انجام‌شده به مینی سریال ۸ قسمتی «ترور» برمی‌گردد که آماده‌شده و از ۱۴، ۱۵ دی‌ماه روی آنتن می‌رود. این سریال درست است مستقیم به شخصیت حاج قاسم نمی‌پردازد اما درواقع اهمیت حاج قاسم در منطقه و شجاعت و ذکاوت فرماندهی این سردار بزرگ را در جای‌جای سریال مطرح می‌کند.

انتهای خبر/

منبع: تسنیم

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از