حالت تاریک
  • شنبه, 1403/04/30 شمسی | 2024/07/20 میلادی
فرازی از وصیت‌نامه شهید «شیخ مصطفی انصاری»؛

شهادت، ارمغانی الهی است

شهادت، ارمغانی الهی است

شهید والامقام «شیخ مصطفی انصاری» در وصیت‌نامه خود نوشته است: شهادت ارمغانی است الهی كه به هر كس ندهندش و جز انسان‌های پاک و بی‌آلایش دیگران را از این تحفه جاودانی نصیبی نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، شهید شیخ مصطفی انصاری ششم مهر ۱۳۲۶، در شهرستان الیگودرز به دنیا آمد. پدرش احمد، خواربارفروش بود و مادرش نجمه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. کارمند کارخانه سیمان دورود بود. سال ۱۳۴۷ ازدواج کرد و صاحب سه پسر و سه دختر شد. دوم بهمن ۱۳۶۵، در بمباران هوایی دورود بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. پیکر وی را در همان شهرستان به خاک سپردند.

 

این روحانی شهید در وصیت‌نامه خود نوشته است:

شهدایی كه برای خدای تبارک و تعالی و در سبیل و راه خدا تبارک و تعالی جان خودشان را تقدیم می‌كنند و آن‌چه كه در دست‌شان است تقدیم خدا می‌كنند و در عوض خدای تبارک و تعالی، پس‌از برداشته شدن این حجاب بر آن‌ها تجلی می‌كند هان ای شهیدان در جوار حق تعالی آسوده خاطر باشید كه ملت شما پیروزی شما را از دست نخواهد داد.

مرغان عشق در شوق وصال چه عاشقانه پر گشودند این ملت ثابت قدم و پابر جا زیر آتش‌های طولانی شعله‌ور كشنده خسارت‌آور ناراحت‌كننده می‌ایستد اما به صلح تحمیلی تن به زیر بار ذلت و تن به شكست نداده، نمی‌دهد و نخواهد داد.

شهادت ارمغانی است الهی كه به هر كس ندهندش و جز انسان‌های پاک و بی‌آلایش دیگران را از این تحفه جاودانی نصیبی نیست گو این‌كه اگر كسی در راه خدا گام نهد و از مردن نهراسد به هرحال ثواب شهید را دارا خواهد بود.

شهادت را مفهومی ماورای عالم طبیعت است كه انسان مادی از آن ادراكی نخواهد داشت و تنها دلباختگان «الله» كه زندگی دنیا را وقف خدمت به او و بندگان او كرده‌اند آن‌را می‌شناسند و می‌طلبند و به دنبالش روانند و در هر صبح و شام از پروردگار خود خاضعانه و مضرعانه درخواست می‌كنند كه این نعمت والا را به آنان ارزانی بخشد و این قبای سرخ راه آنان بپوشاند.

شهادت ارجمندترین و گرامی‌ترین مهمانی است كه اگر بنده شایسته‌ای روی آورد تمام خوبی‌ها، نعمت‌ها، نیكویی‌ها، مینوها و از همه بالاتر لقای خدا را به او می‌سپارد و از تمام بدبختی‌ها، فلاكت‌ها، بلاها، ذلت‌ها و ازهمه پستر زندگی در سایه شوم ابر جنایتكاران او را می‌رهد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از