حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/12/10 شمسی | 2024/02/29 میلادی
خاطرات شهید «حمزه قبادی»؛

شهیدی که تاریخ شهادتش را پیش‌بینی کرد

شهیدی که تاریخ شهادتش را پیش‌بینی کرد

خواهر شهید «حمزه قبادی» گفت: برادرم همواره به خانواده و دوستان خود می‌گفت که در سال ۶۶ به شهادت می‌رسد و در نهایت هم در همین سال به آرزوی دیرینه خود دست یافت و به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرافلاک، شهید حمزه قبادی دوم خرداد ۱۳۴۴، در شهرستان دلفان به دنیا آمد. پدرش عباس و مادرش ملکی‌جان نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. سال ۱۳۶۴ ازدواج کرد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. سی و یکم تیر ۱۳۶۶، در جبهه غرب توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شکم، شهید شد. مزار او در بهشت زهرای زادگاهش واقع است.

خواهر شهید گفت: از خصوصیات بارز دوران کودکی او خوش اخلاقی و انس با قرآن و ایثار و از خود گذشتگی‌اش بود که وی را در بین دوستانش ممتاز کرده بود. حمزه قبادی در مدرسه به‌خاطر درود نفرستادن به شاه تنبیه شد اما هرگز از عقاید و باورهای دینی و سیاسی خود دست برنداشت و با پاره کردن عکس شاه و درود فرستادن بر امام خمینی(ره) در مدرسه توسط ناظم مدرسه در گونی قرار داده شد و با کلاغ پر رفتن به دور مدرسه تنبیه گردید.

ناظم چندین بار پدر حمزه را به مدرسه احظار کرده و از او خواسته تا جلوی مبارزات پسرش را بگیرد اما از آنجا که خانواده حمزه قبادی نیز از خانواده‌های پیرو خط امام خمینی بودند حتی با تهدید مزدوران ساواک هرگز عقب‌نشینی نکردند و در تظاهرات اوایل انقلاب حضور فعالی داشتند.

با پیروزی انقلاب اسلامی حمزه که هنوز دوران نوجوانی خود را سپری می‌کرد به‌عنوان پاسدار افتخاری وارد سپاه شدند و در منطقه کاکاوند در وضعیت ناهنجاری که بدتر از دشمن قسم خورده عراقی بود با اراذل و اوباش و سودا گران مرگ و سارقین مسلح مبارزه نمود و پس از آن در فروردین ماه سال ۶۱ (ایام نوروز) عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد.

۲۹ تیر ماه سال ۶۱ در جبهه کوشک جنوب در اثر اصابت ترکش در ناحیه دست راست به شدت مجروح و جانباز شدند و بارها دوره درمان را رها کرده و به میدان نبرد رفتند. شهید در سال ۱۳۶۴ ازدواج کرد و بعد از ازدواج مجددا عازم جبهه گشتند. شهید حمزه قبادی در ۱۰ تیر ماه سال ۶۵ به عضویت رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد.

او بارها به خانواده و اطرافیان خود تاریخ شهادتش را سال ۱۳۶۶ ذکر کرده بود تا اینکه طبق پیش‌بینی خود شهید در سحرگاه ۳۱ تیر ماه سال ۶۶ در حالی که لبخند لبیک یا حسین را بر لب داشت در حین شناسایی خاک دشمن در عملیات ماووت در خاک عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از