حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/09/12 شمسی | 2023/12/03 میلادی
استاندار لرستان:

شیلات و گیاهان دارویی، اولویت‌‌های زنجیره ارزش است

شیلات و گیاهان دارویی، اولویت‌‌های زنجیره ارزش است

استاندار لرستان گفت: شیلات و گیاهان دارویی به عنوان دو اولویت زنجیره ارزش در استان لرستان معرفی شدند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار در جلسه شورای راهبردی زنجیره ارزش اظهار داشت: دو مقوله شیلات و گیاهان دارویی به عنوان دو اولویت زنجیره ارزش در استان لرستان به وزارت کشور معرفی شد که در این دو بخش لرستان در سطح ملی حرف‌هایی برای گفتن دارد.

وی افزود: در عین حال نمی‌توان تنها به این دو مورد اکتفا کرد زیرا در لرستان ظرفیت‌های دیگری از جمله گردشگری، وجود کربنات‌کلسیم که برگرفته از معادن استان و از ظرفیت‌های ارزشمند استان است و می‌تواند جنبه‌های اقتصادی آن در سطح ملی و فراملی رونق پیدا کند.

 استاندار لرستان تصریح کرد: به عنوان مثال لرستان در تولید ماهی چشم‌زده و سردابی مقام اول را در سطح کشور دارد و در زمینه گیاهان دارویی هم وضعیت به همین صورت است.

 زیویار با اشاره به تاکید وزیر کشور مبنی بر اینکه دستگاه‌ها کمک کنند که زودتر حلقه‌های مفقوده برای زنجیره ارزش تکمیل شود، گفت: این موضوع به معنای در نظر گرفتن موقعیت‌های استانی، کشوری، فراملی و به معنای در نظر گرفتن ظرفیت‌های تولیدی، بازار صنایع تبدیلی و صنایع فرآوری است که قرار بوده توسط شورای راهبردی که راه‌اندازی شده است، این خلاءها را زودتر برطرف کنیم تا با گسترش و ایجاد اشتغال، چرخه تولید و رونق اقتصادی، اقتصاد استان متحول شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از